Žmogaus mikroflora


Tikslas supažindinti studentus su žmogaus organizmo normalia mikroflora ir jos reikšme. Odos mikroflora. Burnos ir nosiaryklės mikroflora. Kvėpavimo takų mikroflora. Šlapimo ir lytinės sistemos mikroflora. Virškinamojo trakto ir žarnyno mikroflora. Plonojo žarnyno. Storajame žarnyne. Normalios mikrofloros galimos neigiamos reikšmės. Normalios mikrofloros teigiamos reikšmės.

Praktiškai kiekvieno žmogaus nosiaryklėje gali kolonizuotis, ir patogenai ir tokia mikroflora yra vadinama – tranzitine. Tačiau ne visada jie sukelia susirgimus ir tai priklauso nuo patogeno ir mikroorganizmo savybių ir būklės.

Daugiausiai mikroorganizmų aptinkame odoje, kvėpavimo takuose, virškinamajame trakte, šlapimo – lytinėje sistemoje. Šiose sistemose bakterijos dauginasi ir jų kiekis įvairus. Tačiau sistemose, kur vyksta aktyvi deguonies apykaita: plaučiuose, dvylikapirštėje žarnoje, šlapimo pūslėje, gimdoje – bakterijų praktiškai nėra, ir jų aptinkame biologiniuose skysčiuose tai rodo tų organų patologiją. Organizme yra ypač sterilūs biologiniai skysčiai – kraujas, likvoras ( stuburo kanalo skystis) ir mikroorganizmų aptikimas turi labai didelę diagnostinę reikšmę.

Odos mikroflora: odos mikroflorą bakteriocidiškai veikia prakaitas, kuris ir pakeičia odos pH-ji tampa rūgštinė. Odos prakaite išskiria alfa globulinai, imunoglobulinai A ir G, lizocimas, kurie bakteriocidiškai veikia mikroorganizmus. Odos savaiminis apsivalymas nuo mikroorganizmų vyksta švarioje odoje. Per nešvarias rankas, užterštas mikroorganizmais yra teršiama aplinka, medikamentai ir plinta įvairios, dažniausiai žarnyno grupės infekcinės ligos. Odoje bakterijos kolonizuojasi: epidermyje, odos raginiame sluoksnyje, plaukų folikuluose. Embrionas yra sterilus. Mikroorganizmais kolonizuojasi gimdymo metu 1cm2 odos mes aptinkame 103 – 104 mikroorganizmų. Tačiau prisilaikant elementarių higienos reikalavimų mikroorganizmų skaičius odoje gali sumažėti iki 90%.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (748 žodžiai)
  • Rugilė
  • Žmogaus mikroflora
    10 - 10 balsai (-ų)
Žmogaus mikroflora. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-mikroflora.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:40
×