Žmogaus mityba ir chemija


Sveika gyvensena chemija. Chemija sveika gyvensena. Angliavandeniai chemija referatai. Chemijos referatas mineralines medziagos,angliavandeniai. Chemija 10 klasei riebalai. Riebalai referatas.

Žmogaus mityba ir chemija - du neatsiejami dalykai. Riebalai. Baltymai. Angliavandeniai. Mineralinės medžiagos. Kalcis. Fosforas. Geležis. Natris ir valgomoji druska. Kalis. Literatūra. Riebalai ir į juos panašios medžiagos, vadinami lipoidai, jie įeina į kiekvienos ląstelės sudėtį. Chemiškai riebalai yra glicerino ir riebalinių rūgščių junginiai. Baltymai yra būtina sudedamoji kiekvieno gyvo organizmo dalis. Didesnė su maistu gaunamų baltymų dalis organizme sunaudojama naujoms ląstelėms ir audiniams susidaryti. Angliavandeniai sudaro didžiausią mūsų vartojamo maisto dalį. Jie yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Maisto produktuose, be baltymų, riebalų, angliavandenių, turi būti pakankamas kiekis ir mineralinių madžiagų, nes jos dalyvauja visuose organizmo procesuose. Mūsų organizme mineralines medžiagas galima suskirstyti į tris pagrindines grupes: makroelementus, mikroelementus ir ultramikroelementus.

Riebalai ir į juos pana

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (703 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žmogaus mityba ir chemija
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus mityba ir chemija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-mityba-ir-chemija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 01:04
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo