Žmogaus organizme vykstančios reakcijos


Hormoninė regulicija. Hormoninė sistema. Hipofizės liauka. Oda ir egzokrininės liaukos, termoreguliacija. Epiteliniai audiniai. Epitelinio audinio rūšys. Žmogaus virškinimas. Virškinimas. Cholesterolis bei jo susidarymas. Liaukų fermentai.


Hormoninė sistema, kuri yra priklausoma nuo nervų sistemos veiklos – tai viena iš žmogaus medžiagų apykaitos reguliavimo ir vidaus organų pastovaus balanso palaikymo sistema. Hormoninės sistemos medžiagas – hormonus, išskiria endokrininės liaukos, kuris sudaro endokrininę sistemą:

Hipofizės liauka kitaip vadinama posmegenine liauka yra vos žirnio dydžio endokrininė liauka. Ši liauka yra svarbiausia žmogaus organizmo hormoninės reguliacijos dalis. Hipofizė atlieka ne vieną funkciją: reguliuoja augimą, kraujospūdį, laktaciją, lytinių organų veiklą, maisto medžiagų virsmą energija, vandens pusiausvyrą organizme, termoreguliaciją ir skausmo malšinimą. Hipofizė išskiria hipofizės hormonus:

Hipofizės hormonai yra išskirimi hipofizės liaukos. Kortikotropinas (andernokortikotropinis hormonas), kuris reguliuoja inkstų žievės augimą, skatina korizolio sekreciją. Kortikotropino hormono padaugėja stresinės situacijos metu. Dar vienas hormonas, kurį išskiria hipofizės liauka – tai somatotropinas arba kitaip augimo hormonas, kuris reguliuoją tokius procesus, kaip medžiagų apykaita, kūno sudėjimas ar augimas. Liutenizuojančius hormonus hipofizės liauka išskiria lytinių hormonų gaminimo reguliacijai. Prolaktinas – tai hipofizės liaukos išskiriamas peptidinis hormonas, kuris yra būtinas moterims, pieno liaukoms vystytis. Tirotropinas – taip pat yra vienas iš hormonių, kurį išskiria hipofizės liauka. Šis hormonas įtakoja skydliaukės veiklą . Hipofizės liaua išskiria ir beta-endorfinus arba kitaip vadinamus laimės hormonus, kurie ne tik pagerina žmogaus nuotaiką, bet ir pristabdo senėjimo procesą, sustiprina ginybines organizmo funkcijas. Tai reiškia, jog šie hormonai teigiamai veikia ne tik smegenis, bet ir visą žmogaus organizmą. Ohsitocino hormonus į kraują išskiria hipofizės liauką, o šis reguliuoja pieno sekreciją. Antidiuretinas – hipofizės išskiriamas dar vienas hormonas, kuris yra atsakingas už vandens pusiausvyros organime bei kraujo spaudimo reguliaciją.

Adrenalinas – hormonas, kurį išskiria endokrininei sistemai priklausantys antinksčiai. Adrenalino susidarymą organizme lemia stiprios emocijos, šaltis, intensyvus fizinis krūvis ar ekstremalūs pjūčiai. Fiziologiškai jis reikalingas tam, kad nesustotų širdies ir kitų organų veikla. Padidėjus adrenalino kiekiui žmogaus organizme, paaštrėja jutiminiai sensoriai, padažnėja kvėpavimas, širdies ritmas, į kraują išsiskiria didesnis gliukozės kiekis.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1729 žodžiai)
  • Jūratė
  • Žmogaus organizme vykstančios reakcijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogaus organizme vykstančios reakcijos. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-organizme-vykstancios-reakcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:46
×