Žmogaus papilomos virusas ŽPV


Įvadas. Kas tai yra? Žmogaus papilomos viruso požymiai bei sukeliamos infekcijos. Gimdos kaklelio vėžys. Kaip plinta žmogaus papilomos virusas? Žmogaus papilomos viruso eiga ir pasekmės. Žmogaus papilomos viruso gydymas ir profilaktika. Išvada. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinėje visuomenėje, kai žmonės apsivertę įvairiausiais darbais, namų ruoša, vaikais, vakarėliais ir panašiais dalykais, kai visi nuolat skuba, lekia, turbūt retas susimąsto apie pasaulį, kuris nėra plika akimi matomas, todėl nevisiem žmonėm rūpimas. Tačiau toks pasaulis yra ir jis visiškai arti mūsų, todėl turėtume skirti bent šiek tiek savo laiko susipažinimui su juo, nes nors ir labai maži “gyventojai”, tačiau jie gali pridaryti daugybę žalos mums ir aplink mus esantiems. Šie organizmai, tai bakterijos, grybai, pirmuonys ir virusai. Paskutinioji kategorija yra itin arši, nes yra neląstelinės kultūros, kurios neturi taikinių antibiotikams, todėl kova prieš juos yra ypač sunki. Vienas tokių virusų, kuris kasmet pasiglemžia daugybę žmonių gyvybių yra žmogaus papilomos virusas. Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija yra viena dažniausių lytiniu būdu plintančių ligų. PSO duomenimis, pasaulyje kasmet diagnozuojama apie pusę milijono naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų, o ŽPV užsikrėtę daugiau nei 600 milijonų žmonių visame pasaulyje. Taip pat žinoma, kad ŽPV per savo gyvenimą užsikrečia iki 70% moterų, dažniausiai jaunos merginos pirmaisiais lytinio gyvenimo metais bei 20–30 metų moterys. Dėl šios priežasties būtina žinoti kas yra šis virusas, kokiais būdais galima juo apsikrėsti, ką jis sukelia ir kokie gydymo būdai.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 825 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2163 žodžiai)
  • Paula
  • Žmogaus papilomos virusas ŽPV
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus papilomos virusas ŽPV. (2014 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-papilomos-virusas-zpv.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:24
×