Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje rašinys


Zmogaus dvilypumas. Dvilypumas lietuviu literaturoje. Dualizmas rasinys. Dualizmas literaturoje. Zmogaus dvilypumo problema. Zmogaus prigimties dvilypumas lietuviu literaturoje. Zmogaus prigimties dvilypumas lt literaturoje. Zmogaus prigimties dvilypumas. Žmogaus dualizmas lietuvių literatūroje. Zmogus savo prigimties vergas mokslo baze.

Lietuvių rašinys.

Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje rašinys.


Dualizmas – tai dvilypumas, sudvejinimas. Žmogus iš prigimties yra dvilybė asmenybė, todėl jai būdingi vidiniai konfliktai, prieštaravimas sau ir aplinkai, dažnos ribinės situacijos, kada yra sunku rinktis tarp geidžiamų dalykų ir pareigos jausmo. Žmogaus prigimties prieštaros apmąstomos daugelio lietuvių rašytojų kūryboje. V. Mykolaičio – Putino simbolistinės lyrikos žmogus negali suderinti dvasinio polėkio ir jį supančios tikrovės. O priešatra tarp pareigos ir asmeninio gyvenimo laisvės atskleidžiama Just. Marcinkevičiaus poetinėje dramoje „Mažvydas“.

Žemėje sakalai jaučiasi prastai, nes negali įgyvendinti savo siekių, bet jie randa išeitį – kyla į dangų, kur vos pakilę jie pajunta laisvę, kurios dar nebuvo pajutę, randa viltį, kurios žemėje nerado, ir iškart supranta, kad elgiasi teisingai. Sakalai – tai maištaujantys, siekiantys geresnio gyvenimo, būdvardis ,,margi“ tarsi parodo jų išskirtinumą iš pilkos masės, gyvenančios žemėje, kuris nieko nebando keisti ir tiesiog ,,plaukia pasroviui“. Kitas V. Mykolaičio – kūrinys tai poema „Vergas“. Joje atskleidžiama vergo įvaizdžio dvilypumas. Žmogaus nelaisvės, vergiškumo jausmas kyla iš jo bejėgiškumo prieš visatos paslaptis. Maištingas nepaklusnus ir didis išsivadavimo troškimas. Žmogus svarbiau už karalių, valdovą. Išsivaduoti iš vergystės, vadinasi tapti žmogumi. Būti žmogumi – tai būti laisvam. Taigi V.

 • Lietuvių kalba Rašiniai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Inga
 • 2 puslapiai (884 žodžiai)
 • Mokykla
 • Lietuvių rašiniai
 • Microsoft Word 13 KB
 • Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje rašinys
  10 - 9 balsai (-ų)
Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje rašinys. (2016 m. Vasario 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-prigimties-dualizmas-xx-amziaus-lietuviu-literaturoje-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:24