Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje


Dualizmas lietuviu literaturoje. Dualizmas literaturoje. Mazvydo dvilypumas. Zmogaus prigimties dualizmas 20 amziaus lietuviu literaturoje. Zmogaus prigimties dvilypumas. Žmogaus prigimties dualizmas lietuvių literatūroje. Dievu miskas prigimties dualizmas. Zmogaus dualumas lietuviu kiteraturoje. Dvilypumas lietuviu literaturoje. Zmogaus prigimties dualizmas xxa.lietuviu literaturoje.

Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje.

Žmogus, kuris nesugeba suderinti pareigos su asmenine laime iš prigimties yra dvilypis. Dvilypę asmenybę savo kūryboje atskleidė XXa. lietuvių rašytojas Justinas Marcinkevičius poetinėje dramoje „Mažvydas“. Dramos laikas yra XVI a., kuomet atsirado pirmoji lietuviška knyga, kurią parašė pagrindinis kūrinio veikėjas, reformatas, tautos interesų gynėjas Mažvydas. Kultūros herojus nori sujungti du Nemuno krantus, Didžiąją ir Mažąją Lietuvą bei įvirtinti krikščionišką tikėjimą. Jis moko špitolninkus giesmių, kalba su jais apie brandžius dalykus taip siekdamas duoti jiems raštą ir kalbą, kurie peraugs į tautinį identitetą. Sąmoningai apsisprendęs duoti raštą tautai Mažvydas tarsi atlieka sizifo darbą ir lietuviško žodžio išsaugojimą priima kaip laimę, o ne bausmę.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (231 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus prigimties dualizmas XX amžiaus lietuvių literatūroje. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-prigimties-dualizmas-xx-amziaus-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 23:35
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo