Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje - Kalbėjimo potemė 12 klasei


Zmogaus priestaringumas. Zmogaus prigimties priestaringumas lietuviu literaturoje. Skema zmogaus prigimties priestaringumas. Zmogaus prigimtis lietuviu literaturoje. Kaip zmogaus prigimties priestaringumas skatina kurybiniu galiu raida. Zmogaus gyvenimo priestaringumas. Žmogaus prigimties prieštaringumas kultūroje. Zmogaus prigimtis lietuviu literaturoj. Zmogaus prigimties idealai. Zmogaus ir pasaulio priestaringumas.

Tema: 7. Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje (Motiejus Kazimieras Sarbievijus ir kt.).

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2017 m. 7 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje Nagrinėjamas žmogaus prigimties priešprieša ir kūriniai kuriuose ta priešprieša aktuali. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Žmogus, ko gero, vienintelė būtybė, kuri iš prigimties gyvenanti tarp nuolatinių prieštaravimų. Tarp to, ką reikia daryti, kas mums liepiama ir tarp to, kas patinka, ko norisi (ko gero, apie tai galvoja ir kiekvienas abiturientas, besirinkdamas savo gyvenimo kelią – tarp to, ko nori pats, ir ko iš jo tikisi kiti). Be to, už kiekvieną sprendimą jaučiame atsakomybę… Tokios priešpriešos neišvengia joks žmogus ir visuomet turi iš kažko rinktis, tačiau tik įveikęs tokius dviprasmiškus jausmus žmogus darosi stipresne asmenybe… Toks apsisprendimų ieškojimas ir jausmų sumišimas atsispindi tiek pasaulinėje, tiek lietuvių literatūroje. Taigi šįkart idealų ir vertybių priešpriešos ieškosiu kai kuriuose lietuvių literatūros kūriniuose.Vienas pagrindinių kūrinių, kurį pasirinkau nagrinėti yra Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“, kuriame labai aiškiai matyti asmenybės paklydimas tarp asmeninių idealų ir primestų, bet tuo pačiu tarsi ir pamatinių, vertybių ir tik tvirtas jo apsisprendimas šioje dilemoje gali išgelbėti. Kitas romanas, kuris taip pat tinka šiai temai dėl panašios priežasties yra Antano Škėmos „Balta drobulė“ – jame taip pat matyti asmenybės dilema, ieškant balanso tarp savų susikurtų idealų ir to, ką „reikėtų daryti“ – vertybių. Kalbėdamas (-a) apie žmogaus prigimties prieštaringumą paminėsiu dar kelis lietuvių ir užsienio literatūros pavyzdžius. Kalboje remsiuosi šiais pavyzdžiais, istoriniu-kultūriniu, socialiniu kontekstu. Taip pat literatūriniais straipsniais (kritika) ir asmenine savo, kaip skaitytojo, patirtimi.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1311 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje - Kalbėjimo potemė 12 klasei
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje - Kalbėjimo potemė 12 klasei. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-prigimties-priestaringumas-lietuvos-literaturoje-2016-m-kalbejimo-poteme-12-klasei.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:00
×