Žmogaus problemos sprendimas E. Fromo ir Z. Froido filosofijoje


Žmogaus problemos sprendimas E. Fromo ir Z. Froido filosofijoje. Darbo tikslai ir uždaviniai. Aptarti bei palyginti E. Fromo bei Z. Froido požiūrius į žmogaus egzistencijos problemą. Žmogaus problema viena iš svarbiausių temų filosofijoje. Svarbiausia ji todėl, kad žmogui negali būti nieko reikšmingesnio už jį patį. Zigmundas Froidas. Zigmundas Froidas (1856 m  gegužės. Nors Froidas ilgą laiką naudojo topografinį asmenybės organizacijos modelį. Potraukiai yra esminis žmogaus prigimties dėmuo. Tačiau tikrąją cenzoriaus funkciją atlieka Superego (aukščiau negu ašErichas Fromas. Erichas Fromas (1900 m. Dešimtmetyje nutolo nuo Z. Froido psichoanalizės teorijos ir jai būdingo biologistinio determinizmo (idėja. Išvados. Žmogaus istorija prasideda jam atsiskyrus nuo gamtos. Asmeninė nuomonė. Aš sutinku su Z. Froido mintimi, kad negalime tuo pačiu metu būti kultūroje. Informacijos šaltiniai.

Potraukiai yra esminis žmogaus prigimties dėmuo; neįmanoma jų eliminuoti, jos nesunaikinus. Bet, laimė, žmonės nėra visiškai tų tamsių jėgų užvaldyti. Potraukiai nėra instinktai. Jie gali keistis, evoliucionuoti, būti slopinami. Šiems procesams turi įtakos kita psichikos sfera – Ego (Aš). Ego vadovaujasi tikrovės principu, jo tikslas – savisauga, o priemonė – apmąstymas. Neleisdamas įsisąmoninti troškimų, kurie kyla iš Id, - pavyzdžiui, tokių, kaip kraujomaiša ar kanibalizmas, - Ego sukuria savotiškos cenzūros barjerus.

Tačiau tikrąją cenzoriaus funkciją atlieka Superego (aukščiau negu aš). Normatyvinė tradicija, apimanti privalomus etinius, kultūrinius ir socialinius modelius. Id, Ego ir Superego yra trys neatsiejamos, integralią visumą sudarančios psichikos sferos. Piešdamas ateities viziją, Z. Froidas rašė: ten, kur buvo Id, turi rastis Ego.

Aš sutinku su Z. Froido mintimi, kad negalime tuo pačiu metu būti kultūroje, ir jaustis visiškai nevaržomi, galį daryti, ką tik norime. Kultūra neatsiejamai susijusi su disciplina. Ji reikalauja atsisakyti potraukių ir troškimų. Gyvendami visuomenėje, nuolatos susiduriame su savo žmogiškumo problema. Kyla klausimai, kaip teisinga elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kad liktum suprastas visuomenės. Manau, svarbiausia stengtis pažinti save ir visada vadovautis tiesa, nes tai aukščiausia vertybė.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 176 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (813 žodžiai)
  • Indrė
  • Žmogaus problemos sprendimas E. Fromo ir Z. Froido filosofijoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Žmogaus problemos sprendimas E. Fromo ir Z. Froido filosofijoje. (2014 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-problemos-sprendimas-e-fromo-ir-z-froido-filosofijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 03:42
×