Žmogaus raumenų konspektas


Mimikos raumenys (musculi facieiKramtymo raumenys (musculi masticatorii) Kaklo raumenys. Paviršiniai. Viršutiniai poliežuviniai (musculi suprahyoideiApatiniai poliežuviniai (musculi infrahyoideiGilieji raumenys. Šoninė grupė. Nugaros raumenys. Krūtinės raumenys. Pilvo raumenys. Viršutinės galūnės raumenys. Apatinės galūnės raumenys.


M. EPICRANIUS (sudaro m. occipitofrontalis ir temporoparietalis) – traukia skliauto odą atgal, pakelia antakius, horizontaliai suraukšlėja kaktos odą.

M. ORBICULARIS OCULI (sudaro pars orbitalis, pars lacrimalis, pars palpebralis) – akiduobinė dalis stipriai užmerkia akį, formuoja spinduliškas raukšles aplink šoninį akies kampą, vokinė dalis švelniai užmerkia vokus miegant ar refleksiškai mirkčiojant, ašarinė dalis plečia ašarų maišelį.

M. ORBICULARIS ORI – sučiaupia lūpas, suspaudžia jas į vamzdelį .

M. ZYGOMATICUS MAJOR – traukia burnos kampą į šoną ir į viršų.

M. ZYGOMATICUS MINOR – traukia burnos kampą į viršų, šoną, kelia viršutinę lūpą.

M. TEMPORALIS – kelia apatinį žandikaulį, traukia išstumtą žandikaulį atgal (retrusio).

M. PTERYGOIDEUS LATERALIS – stumia apatinį žandikaulį į priekį (protrusio), susitraukus vienos pusės raumeniui, stumia žandikaulį į šoną – sukasi apie vertikalinę ašį, einančią per kitos pusės sąnarį, atlikdamas malamąjį judesį (motus molitorius).

M. PTERYGOIDEUS MEDIALIS – kelia apatinį žandikaulį, kartu su šoniniu sparniniu raumeniu išstumia žandikaulį į priekį ir dalyvauja atliekant malamąjį judesį.

M. STERNOHYOIDEUS, M. OMOHYOIDEUS – nuleidžia poliežuvinį kaulą rijimo pabaigoje.

M. LONGUS COLLI – lenkia kaklą į priekį, įstrižinės dalys lenkia į šoną ir suka į priešingą pusę.

LAMINA PRETRACHEALIS – prasideda nuo krūtinkaulio rankenos ir raktikaulio užpakalinio paviršiaus, kyla iki poliežuvinio kaulo, o šonuose siekia mentės poliežuvinį raumenį. Sudaro makštis apatiniams poliežuviniams raumenims.

LAMINA PREVERTEBRALIS – yra už trachėjos, dengia giliuosius raumenis ir suformuoja jiems makštis. Jungiasi su miegine makštimi, kurioje yra vidinė jungo vena, bendroji miego arterija ir klajoklis nervas.

TRIGONUM CAROTICUM – apriboja M. STERNOCLEIDOMASTOIDEUS, M. DIGASTRICUS ir M. OMOHYOIDEUS. Čia eina bendroji miego arterija.

TRIGONUM SUBMANDIBULARE – apriboja apatinis žandikaulis ir M. DIGASTRICUS pilveliai. Čia yra požandinė seilių liauka ir liežuvio arterija.

TRIGONUM OMOTRACHEALE – apriboja M. STERNOCLEIDOMASTOIDEUS, M. OMOHYOIDEUS ir vidurinė kaklo linija.

SPATIUM ANTESCALENUS – riboja M. STERNOHYOIDEUS, M. STERNOTHYROIDEUS ir M. SCALENUS ANTERIOR. Per jį eina v. subclavia.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2004 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jasko
  • Žmogaus raumenų konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus raumenų konspektas. (2017 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-raumenu-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 19:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo