Žmogaus ryšys su likimu


Ode telefui likui. Telefui likui. Ode telefui analize. Ode telefui likui analize. Ode telefui. Sarbievijaus poziuris i likima. Sarbievijus telefui likui. Telefui likui analize. Odes telefui likui analize. Zmogaus rysys su likimu pagal m. svarbirviju ir baroka.

Žmogaus ryšys su likimu.

„Daug svarbiau už žmogaus lemtį yra tai, kaip jis pats ją suvokia“ Likimo tema gvildenama nuo pat senųjų laikų, iki šių dienų. Vieni žmonės tiki likimu ir pasiduoda lemčiai, kiti stipruoliai, bando įrodinėti, kad lemtis, tai tik bevalių sielų pasiteisinimas. Daugybę dvejonių ši tema kelia tiek filosofams, tiek rašytojams. Būtų verta pamastyti, o kaip yra iš tikrųjų, ar žmogus gali pakeisti savo likimą, ar ne?

Žmogus nebando pakeisti savo likimo. Baroko laikotarpiu žmonės jausdami pasaulio laikinumą, fizinę ir moralinę kančią, tikėjo likimu. Jautrūs, dramatiški būdami žmonės manė negalintys pakeisti ar koreguoti savo likimo. Ši tema atsispindi Baroko laikotarpio rašytojo M.K. Sarbievijaus kūryboje. Odėje „Telefui Likui“ autorius rašo „Žaidžia ratas lemties, žaidžia mumis deja“. Iš rašytojo eilėraščių galime įžvelgti, kaip to meto žmonės mąsto apie likimą. Kaip jie suvokia tai, lyg nepakeičiamą faktą, kad lemtis yra kiekvienam duota.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (439 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jurgita
  • Žmogaus ryšys su likimu
    7.3 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus ryšys su likimu. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-rysys-su-likimu.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 21:41
×