Žmogaus samprata


Žmogaus samprata. Įvadas. Žmogaus samprata. Pažiūra į žmogų pasireiškia poelgiais. Turinio pasirinkimas. Tikėjimas ir žinojimas. Pagrindiniai požiūriai. Kas tai yra žmogus? Biologinė būtybė. Jaučianti, mąstanti ir veikianti būtybė. Individualybė. Dvasiniai poreikiai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: Atskleisti žmogaus sampratos temą. Darbo uždaviniai: 1. Paaiškinti žmogaus sampratos apibrėžimą. 2. Aptarti žmogaus sampratos pagrindinius požiūrius. 3. Išsiaiškinti, kas tai yra žmogus.

Žmogaus samprata arba pažiūra į žmogų (filosofinė antropologija) yra filosofinė koncepcija, kurios neįmanoma įrodyti moksliškai.

Kultūra, visuomenė ir socialinė aplinka, kurioje augame, formuoja mūsų pažiūrą į žmogų, nesvarbu, suvokiame mes tai ar ne. Asmenybei vystantis ši samprata dažniausiai kinta, tampa įvairiapusiškesnė ir ryškesnė.

Kai dirbamas tiesiogiai su žmonėmis ir jų tyrimu susijęs darbas, profesija paveikia žmogaus sampratos formuluotę. Teisininką ypač domins teisingumo suvokimas, mokytoją – mokymosi ir tobulėjimo būdai.

Minėjome, kad pažiūra į žmogų yra filosofinė koncepcija, daugiausiai paremta tikėjimu, ir kad to neįmanoma įrodyti moksliškai. Tai nėra nei visiškai teisinga, nei klaidinga.

Suprantama, kad fiziologinis, psichologinis, sociologinis, kultūrinis ir kitoks žmogaus tyrimas, kuris atskleidžia daugiau ar mažiau ginčytinas tiesas apie žmogaus pojūčius, elgseną ir įvairių aplinkybių poveikį, turi įtakos mūsų žmogaus sampratai. Tačiau pradinė žmogaus samprata visuomet bus pagrįsta asmeniniais įsitikinimais, kurie mus skatins ieškoti tokių žinių, kurios patvirtintų mūsų prielaidas.

  • MS PowerPoint 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (520 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • Žmogaus samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus samprata. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:39
×