Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito (2)


Zmogaus ir gamtos santykis rasinys. Zmogaus santykis su gamta tragiskai pakito. Zmogaus ir gamtos santykis. Kaip pasikeite zmogaus santykis su gamta. Zmogaus ir gamtos santykis dramatiskai pakito. Siuolaikinio zmogaus santykis su gamta. Zmogaus ir gamtos santykiai dramatiskai pakito. Zmogaus santykis su gamta donelaitis. Kaip pakito žmogaus požiūris į gamtą. Kaip pakito žmogaus santykis su gamta.

Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito lietuvių kalbos rašinys.

Žmogus ir gamta visuomet buvo be galo artimi. Gamta teikė žmogui maistą, pastogę, apsaugą nuo priešų, įkvėpimą kurti pasakiškus eilėraščius, poemas. O žmogus gamtoje gyveno ir priimdavo jam siūlomas gėrybes. Žmogus buvo nedidelė dalelytė to didžiulio, neapriepiamo pasaulio, kuriame gyveno. Ir nuo seno žmogus būdamas gamtoje pasikrauna energijos, atsipalaiduoja nuo rūpesčių, pradeda svajoti, kurti naujas idėjas. Tai padeda žmogui labiau susikaupti ir atitrūkti nuo intensyvaus pasaulio, kuris žmogui neleidžia susikaupti ir atsipalaiduoti. Taigi, kaip pasikeitė? Žmogus nebėra gamtos dalis? Ar gamta nebedaro tokios įtakos žmogui? Ar gamta tapo pasipelnymo šaltiniu?

Žmogus visuomet buvo gamtos dalis. Mūsų senoliai tikėjo, kad mirusiųjų sielos persikelia į medžius, gėles ar kitus augalus. Todėl be reikalo nenulauždavo šakelės ar nenuskindavo gėlės žiedo. Senovės baltai garbino gamtą ir ją mylėjo. Vaidilutės kūrendavo šventos ugnies aukurus senovė Dievams, Krivių krivaičiai kalbėdavo maldas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (501 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edita
  • Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito (2). (2012 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-santykis-su-gamta-dramatiskai-pakito-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 16 d. 17:24
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo