Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito


Zmogaus ir gamtos rysys. Zmogaus ir gamtos santykis dramatiškai pakito. Zmogaus rysys su gamta. Gamtos ir zmogaus rysys. Žmogaus ir gamtos santykis. Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje. Zmogus ir gamta rasinys. Ar pakito zmogaus santykis su gamta. Gamta ir zmogus rasinys. Gamtos ir zmogaus santykis.

Gamta tai neatsiejama žmogaus gyvęnimo dalis, kuri žmogui suteikia tiek dvasinį tiek išorinį malanumą. Taigi, ką žmogui duoda gamta, ir koks jos santykis su žmogumi? Jau nuo seno žmogus būdamas gamtoje pasikrauna energijos, atsipalaiduoja nuo rūpęsčių, pradeda svajoti, kurti naujas idėjas. Tai padeda žmogui labiau susikaupti ir atitrūkti nuo intencyvaus pasaulio, kuris žmogui neleidžia susikaupti ir atsipalaiduoti.

Gamta yra puiki žmogaus vaizduotės lavintoja. Dauguma menininkų ieškodami įkvėpimo pasirenka tokią vietą kurioje yra ramu-gamtą. Joje kūriningi žmonės gali atsipalaiduoti, pabūti su savo mintimis ir idėjomis. O tada ir gimsta gražūs menininkų piešiniai, eilėrasčiai. Todėl gamta mums yra labai svarbi, nes be jos mes netektume tokių gražių piešinių ir eilėraščių. Dauguma žmonių norėdami pailsėti nuo rūtinos pasirenka tokį laisvalaikio praleidimo būdą kaip: grybavimas, uogavimas, riešutavimas, žvejyba. Be to, dažnai girdime kaip dauguma žmonių norėdami pailseti nuo dienos darbų pasako: ,,Einu į lauką įkvėpti gryno oro‘‘. Šis posakis nėra iš piršto lauštas, nes šiuo pasakymu mano suvokimu yra taip, jog žmogus labiausiai atsipalaiduoja būdamas lauke-gamtoje. Kai atšila orai visi veržiasi prie ežęrų ar į kokias polysiavietes. Taip yra todėl, kad žmogui gamta yra reikalinga, nes žmogus tik gamtoje jaučiasi laisvas ir visiškai atsipalaidavęs.Todėl, manau jog reikėtų tausoti mums taip reikalingą gamtą: sodinti medelius, tvarkyti aplinką, stengtis kuo mažiau ją teršti, ir nustoti visaip kitaip ją niokoti.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (632 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ligita
  • Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito
    6 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito. (2011 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-santykis-su-gamta-dramatiskai-pakito.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo