Žmogaus santykis su gamta pakito


Tik harmoningi gamtos ir zmogaus santykiai isugdo meile savo krastui. Žmogaus ir gamtos santykis dramatiškai pakito. Tik harmoningi gamtos ir zmogaus santykiai. Ar pakito zmogaus santykis su gamta. Zmogaus santykis su gamta tragiskai pakito. Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito. Kaip pakito zmogaus santykis su gamta. Gamtos ir zmogaus santykis lietuviu literaturoje. Kaip pakito zmogaus santykiai su gamta. Ar pakito žmogaus santykis su gamta rasinys.

Žmogaus santykis su gamta dramatiškai pakito.

Nuo senų senovės žmogaus santykis su gamta labai glaudus. Gamta žmogui buvo jo slėptuvė nuo priešų, šalčio, maisto šaltinis ir net dvasios prieglobstis. Tai atsispindi tautosakoje,liaudies pasakose, dainose, net grožiniuose kūriniuose matomas žmogaus santykis su gamta. Tačiau ar dabar, sumodernėjusioje visuomenėje žmogaus ir gamtos santykis vis dar išliko toks pats?

Seniau, gamta žmogui būdavo šventa, juk ir patys lietuviai buvo pagonys, apie tai rašoma net ir pirmojoje lietuviškoje Martyno Mažvydo knygoje ,,Katekizmas“. Žmonės garbindavo gamtą, tikėdavo, kad mirusiųjų sielos persikelia į medžius, gėles, gyvūnus, todėl su gamta elgdavosi pagarbiai. Bereikalo nenulauždavo šakelės, nenuskindavo gelės. Net ir Vinco Krevės kūrinyje ,,Skerdžius“ “, pagrindinis veikėjas Lapinas, gamtą gynė su didžiuliu atsidavimu, ir niekam buvo nevalia jos naikinti. Jis prieštaravo liepos nukirtimui, o galiausiai, kai ji visvien buvo nukirsta, mirė ir pats Lapinas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (436 žodžiai)
  • Mokykla
  • Brigita
  • Žmogaus santykis su gamta pakito
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus santykis su gamta pakito. (2012 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-santykis-su-gamta-pakito.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:16
×