Žmogaus sauga: avarijos ir katastrofos


Žmogaus sauga. Referatas. Avarijos ir katastrofos. Sąvokos. Avarijas ir katastrofas sukelia. Skiriami keturi avarijų lygmenys. Avarijos ir katastrofos. Gaisrai. Miško gaisrai. Žemės drebėjimai. Potvyniai. Cunamiai. Avarijos atominėse elektrinėse. Aviacijos katastrofos. Ekologinės katastrofos. Trys didžiausios avarijos Lietuvoje. Avarijų ir katastrofų išvengimas. Išvada. Literatūra.


Avarijos ir katastrofos sąvokos Avarijų ir katastrofų priežastys Avarijų lygmenys Avarijų ir katastrofų tipai Avarijų ir katastrofų pavyzdžiai Avarijų ir katastrofų sprendimo būdai Kaip jų išvengti?

Avarija – nenumatytas nelaimingas įvykis dėl darbo priemonių gedimo, darbo ar technologinio proceso pažeidimo, ar kitų nenumatytų techninių aplinkybių. Sukėlęs pavojų žmonėms, aplinkai ir padaręs ar galėjęs padaryti žalos darbuotojų sveikatai. Katastrofa – tai didelė, staigi ir netikėta nelaimė, įvykis su tragiškomis pasekmėmis.

Didžiuliai greičiai Aukštai pakelti kroviniai Didelis slėgis Aukšta temperatūra Elektros įtampa Tyčiniai veiksmai.

Avarinė situacija – aplinkybės, kai avarijos sąlygos būna, bet dėl sulaikančiųjų veiksnių, veiksmų ar sistemų ji neįvyksta.2. Ribota avarija – įvykis pavojingo objekto padalinyje. Jo padariniai vietovei už objekto ribų grėsmės nekelia.3. Vietinė avarija – įvykis pavojingame objekte. Jo padariniai kelia grėsmę ne tik objekto teritorijoje, bet ir už jos ribų.4. Regioninė avarija – įvykis, kurio padariniai kelia grėsmę žmonėms ir aplinkai plačiose apylinkėse – visame regione.

Gaisrai Žemės drebėjimai Potvyniai Cunamiai Aviacijos katastrofos Avarijos atominėse elektrinėse Ekologinės katastrofos.

Gaisras – nekontroliuojamas, vykstantis ne tam skirtoje vietoje degimas, keliantis pavojų žmogui, turtui ar aplinkai. Gaisro priežastys būna natūralios arba techninės, atskirai išskiriant tyčinį padegimą. Ugnies audra yra katastrofiškas reiškinys, kuomet ugnis įgauna savo vėjo sistemą, palaikydama kamino efektą gaisro apylinkėse. Ugnies audra dažniausiai pasitaiko itin didelių miško ar žolės gaisrų metu. Mieste kilusios ugnies audros aukų skaičius paprastai skaičiuojamas dešimtimis tūkstančių (per 1945 m. kovo 9 d. bombardavimą Tokijuje žuvo apie 120,000 žmonių).

  • MS PowerPoint 1567 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (887 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Meda
  • Žmogaus sauga: avarijos ir katastrofos
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus sauga: avarijos ir katastrofos. (2020 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sauga-avarijos-ir-katastrofos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 22:18
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo