Žmogaus sauga darbe


Įvadas. Bendros žinios apie įmonę. Patalpų, transporto ir kitų technologinių procesų, įrenginių sąrašai ir charakteristikos. Valdymo ir dokumentacijos struktūra, mokymo ir atestavimo. Tvarka. Valdymo struktūra. Dokumentacijos struktūra. Mokymo ir atestavimo tvarka. Įmonės statinių, patalpų, transporto ir kitų technologinių procesų įrenginių sąrašai. Įmonės statinių sąrašas. Naudojamo transporto sąrašas. Technologinių procesų sąrašas. Įmonėje naudojamų įrenginių sąrašas. Įmonėje atliekamų pavojingų darbų sąrašas. Pavojingi veiksniai. Kenksmingi veiksniai. Įmonės veiklos vykdymui taikomos techninės saugos priemonės. Kolektyvinės ir individualios saugos priemonės. Darbo vietų saugos reikalavimai. Elektriko darbo saugos tvarka. Elektriko veiksmai prieš darbo pradžią. Elektriko veiksmai darbo metu. Elektriko veiksmai avariniais (ypatingais) atvejais. Elektriko veiksmai baigus darbą. Išvados. Literatūra.


Darbuotojų darbingumo mažėjimas dėl netinkamų darbo sąlygų, profesinių ligų daro ekonominę, moralinę ir socialinę žalą visuomenei, valstybei ir pačiam darbdaviui.

Darbui atlikti pasirinkau fiktyvią įmonę, neegzistuojančiu pavadinimu. Įmonė UAB "Simarolas" ne tik nėra veikianti, bet ir neegzistuoja, tačiau, galbūt ateityje pavyks ją įkurti.

Įmonės darbui parinkau tokią veiklą, kuri būtų atliekama susidūrus su tokiomis problemomis, su kuriomis pati asmeniškai susiduriu dažniausiai – tai yra automobilio elektrinės dalies gedimai ir išmetimo sistemos gedimai.

Įmonėje turėtų dirbti apie 10 darbuotojų: įmonės vadovas (direktorius), pavaduotojas, administracinis personalas (vadybininkas, buhalterė – apskaitininkė, sekretorė), darbuotojai turintys inžinerinį išsilavinimą ir sandėlininkai.

Įmonė veikia pagal Lietuvoje galiojančius norminius aktus bei savo įstatus. Visi įmonės darbuotojai dirba pagal LR įstatymais nustatytus kvalifikacijos atestatus.

1.1 PATALPŲ, TRANSPORTO IR KITŲ TECHNOLOGINIŲ PROCESŲ, ĮRENGINIŲ SĄRAŠAI IR CHARAKTERISTIKOS

UAB „Simarolas“ veikia trijuose, šalia esančiuose pastatuose (angaruose). Viename vyksta remonto darbai, antrame – erdvus laukiamasis ir administracijos kabinetai, trečiame – darbuotojų persirengimo kambariai, dušai ir pan.

Sandėlyje, kur atliekami remonto darbai ir laikomos remontui reikalingos detalės, bei įrankiai ir agregatai, naudojamas dirbtinis apšvietimas, veikia kondicionieriai, užtikrinantys efektyvesnį darbą esant blogoms oro sąlygoms, įrengta priešgaisrinė signalizacija, matomoje saugioje vietoje yra įrengta niša su stiklinėmis durimis, už kurių – gesintuvas ir pirmosios pagalbos vaistinėlė.

Sandėlyje dirba trys darbuotojai, kuriems reikalingos apsaugos priemonės: šalmai, spec. rūbai ir avalynė, darbo pirštinės, apsauginiai akiniai ir pan. Apsaugos priemonės reikalingos tam, kad jei atsitiktų nelaimingas atsitikimas darbuotojas nebūtų sužalotas arba sužalotas tik minimaliai. Čia veikia du keltuvai automobiliams pakelti, kad būtų lengviau prieinama gedimo vieta remonto darbams atlikti, naudojami suvirinimo aparatai bei įrankiai.

Administravimo patalpose naudojami kompiuteriai pagal darbo su video terminalais darbo saugos reikalavimais, daromos pertraukėlės ir prireikus akių mankšta. Apšvieta išmatuota ir atitinka visus higienos reikalavimus, kad darbo sąlygos būtų tinkamos darbuotojui. Kondicionierius įjungiamas pagal darbuotojų poreikius. Patalpų šildymu rūpinasi vietinė šildymo įmonė, tačiau patalpoje įrengti reguliuojami radiatoriai padeda pasirinkti tinkamą patalpos šilumą ir taupyti lėšas.

Darbdavys turi gebėti parengti darbuotojų mokymo ir atestavimo tvarką, kuri atitiktų LR numatytus reikalavimus. Darbuotojas privalo paklusti nuostatose numatytai tvarkai ir vadovautis nurodymais, kurie jam padės geriau ir efektyviau atlikti savo pareigas bei turi galimybe tobulintis toliau.

Norint gerai parengti mokymo ir atestavimo tvarką reikia sugebėti aiškiai išdėstyti viską, kas reikalinga vykdant tolimesnius darbus ir pareigas. Mano įmonėje mokymo ir atestavimo tvarka yra tokia:

Įmonės vadovas pasitardamas su darbuotojų atstovu parengia mokymo ir atestavimo tvarką;

Darbuotojų atstovas (vyr. inžinierius) kiekvieną kartą prireikus tvarkos nuostatus išdėsto darbuotojam;

Pagal darbų pobūdį darbuotojai skirstomi i kvalifikacijas ir prireikus siūloma lankyti kursus, kad darbų kokybė ir supratimas atitiktų įmonės keliamus reikalavimus;

Nors šių punktų, kurie atspindi atestavimo ir mokymo tvarką įmonėje nėra daug, tačiau darbuotojai juos geba suprasti ir vykdo tas pareigas, kurių iš jų reikalaujama ir tikimasi.

4. Darbuotojų saugos ir sveikatos instruktavimų darbo vietoje registracijos žurnalas.

6. Profesijų, kurių darbuotojams nerengiamos darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos, sąrašas.

3. Darbuotojų, dirbančių su potencialiai pavojingais įrenginiais, pavojingus darbus, žinių

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (5622 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marcius
  • Žmogaus sauga darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus sauga darbe. (2016 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sauga-darbe.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 23:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo