Žmogaus sauga konspektas (3)


Dalykas „ žmogus ir aplinka “ ii o kontrolinio darbo klausimai. Pagal jų pasekmes lengvi , sunkūs , mirtini. Pagal ryšį su darbu susijusius su darbu ir nesusijusius su darbu. Pagal pasireiškimo požymius ir laiką lėtinė profesinė liga , ūmi profesinė liga. Padalinio vadovui , darbdaviui atstovaujančiam asmeniui , įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybai , jeigu pajėgia tai padaryti. Darbo inspekcijos departamentas prie Darbo ir socialinės apsaugos ministerijos , kiek vėliau buvo perduota Vidaus reikalų ministerijai. Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos – savivaldybės administracijos direktorius Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos – Vyriausybė. Rūšys vandens , putų , miltelių ir dujų angliarūgštės gesintuvai. Atidžiai išklausyti pranešimą. Griežtai laikytis rekomendacijų. Pasirūpinti stabiliojo jodo preparatais , jei buvo toks nurodymas. Jei yra galimybė , eiti į artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį. Dėl dujų nuotėkio , išjungti dujinę vyryklę , jei ji įjungta. Kviesti pagalbą. Nesinaudoti lftu. Išvesti visus žmones. Kuo skubiau pasišalinti , tik nebėgti. Sandariai uždaryti duris. Laistyti vandeniu. Atidaryti langus , pakabinti ryškų audinį. Klausyti plėšiko. Nepanikuoti , stebėti plėšiką. Neduoti plėšikui patarimų. Nemaldauti , nesiteisinti ir neverkti – palaikyti gerus santykius su plėšikais. Nespoksoti , bet akių kontaktą palaikyti. Neatsukti nugaros. Nebandyti bėgti. Išgirdus , kad tuoj vyks gelbėjimo operaciją – susirasti nuošalesnę vietą. Pasistenkti iškviesti pagalbą. Sumuštą vietą reikia Subintuoti ir atšaldyti Truputį pakelti. Žaizdos būna paviršinės – kai pažeidžiama oda , gleivinė gilios – kai pažeidžiama oda , poodis , kraujagyslės , nervai , kaulai , vidaus organai.


10) civilinės saugos sistemos pajėgos.

Nusirengti drabužius, nusiauti batus ir sudėti į polietileno maišą. Paskui pačiam nusiprausti muilu, o burną, nosį ir akis praskalauti vandeniu.

Nešvarius daiktus išskalbti, jei to neįmanoma, tai gyventojai bus informuoti, kur šiuos daiktus pristatyti ir palikti.

Pajutus negalavimą ar savijautos pasikeitimus reikia kreiptis į gydytojus.

Sužeistos galūnės, krūtinės ląsta tvarstomi spirale, rankų, kojų sąnariai ir pan. – aštuoniukė, ant galvos uždedamas tvarstis (Hipokrato kepurė).

Svarbu laiku sustabdyti kraujavimą, kuris būna:

Be to kraujavimas būna: kapiliarinis, veninis, arterinis, mišrusis.

Arterinis kraujavimas – kraujas švirkščia pulsuojančia srove, labai gausiai. Stambią arteriją reikia užspausti pirštais ir paruošti priemones varžtui (timpai) uždėti.

timpa visuomet dedama tarp žaizdos ir širdies;

ją vynioti ant binto, drabužių, rankšluosčio ir kt.;

veržti ne per daug, o tik tol, kol galūnėje išnyksta pulsas, nustoja švirkšti kraujas;

uždėjus timpą, reikia užrašyti tikslų jos uždėjimo laiką (valandą ir minutes) ir raštelį pakišti po ja;

žiemą vežant, reikia šiltai apdengti užveržtą galūnę;

I laipsnio nušalimai (oda blyški, mažai jautri, atšildyta pasidaro melsvai raudona, atsiranda maudžiantis skausmas, vėliau patinsta);

II laipsnio nušalimai (iškyla pūslės, ilgai išlieka odos jautrumo sutrikimai);

III laipsnio nušalimai (dėl sutrikusios kraujotakos apmiršta visi odos sluoksniai, pažeidimo gylis išryškėja po kelių dienų, iškyla pūslės, vėliau oda atsisluoksniuoja, atsiveria žaizdos);

IV laipsnio nušalimai (nuo šalčio žūva oda ir gilieji audiniai (poodis, raumenys, kaulai) – prasideda audinių apmirimas (gangrena).

Atviro lūžio atveju – iš pradžių sutvarstyti žaizdą, paskui įtverti galūnę ir tada vežti į gydymo įstaigą, visada reikia įtverti du sanarius.

Pirmoji pagalba lūžus kaului, išnirus.

Pagrindinis pirmosios pagalbos uždavinys – pažeistai galūnei užrikrinti ramią ir patogiausią padėtį, kad ji visai nejudėtų, šito reikia laikytis ne tik skausmui pašalinti, bet ir apsaugoti gretimus audinius nuo daugelio papildomų sužalojimų, kurių gali būti kaului iš vidaus pradūrus audinius.

Jei nukentėjęs krisdamas sumušė arba gavo smūgį į galvą ir dėl to neteko sąmonės, o iš ausų arba burnos teka kraujas, tai gali būti lūžęs galvos kiaušas. Šiuo atveju, pirmiausia ant galvos reikia dėti šaltus daiktus (guminę pūslę su sniegu arba šaltu vandeniu, šaltus pavilgus ir pan.).

Nukritus arba kam nors užgriuvus, jeigu įtariama, kad lūžęs stuburas (stiprus skausmas stubure, negalima sulenkti nugaros ir pasisukti) pirmoji pagalba bus tokia: atsargiai, nepakeliant nukentėjusiojo nuo žemės, pakišti po juo lentą arba apversti nukentėjusį kniūbsčią ir atidžiai stebėti, kad apsiverčiant arba keliant jo liemuo nepersilenktų (kad nebūtų sužalotos stuburo smegenys).

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2468 žodžiai)
  • Evelina
  • Žmogaus sauga konspektas (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus sauga konspektas (3). (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sauga-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 20:00
×