Žmogaus sauga namų darbas


Saugos namų darbas. Įvadas. Fizinės ergonomikos principų. Viskas turi būti lengvai pasiekiama. Darbui svarbu pasirinkti tinkamą aukštį. Kūno padėtis dirbant turi būti patogi. Būtina sumažinti per didelę naudojamą jėgą. Siekti mažinti nuovargį. Mažinti nebūtiną kartojimąsi. Šalinti kliūtis, darbo aplinka turi būti erdvi. Mažinti tiesioginę sąlyčio įtampą. Sudaryti galimybę judėti ir keisti kūno padėtį. Palaikyti jaukią aplinką. Mano darbo vieta pagal fizinės ergonomikos principus. Pažinimo ergonomikos principai mano darbo vietoje. Darbas su kompiuteriu.


Pastaruoju metu mano darbo vieta – bendrabučio kambarys. Tiksliau - darbas su kompiuteriu šiame kambaryje. Šią darbo vietą ir apibūdinsiu.

Temperatūra normali, ~23C˚. Oro drėgnis ~40-60%. Oro judėjimo greitis neviršija 1m/s. Nesusidaro skersvėjis.

Virpesių nėra. Arba jie minimalūs, pavieniai, nesikartojantys. Grėsmės sveikatai nekelia.

Prastas apšvietimas. Silpnas. Šviesos šaltinis už nugaros, todėl krenta šešėlis.

Kad pagerinti darbo sąlygas būtu galima įsigyti spintelę su stalčiais į kuriuos būtu galima sudėti daiktus ,kad stalas būtu mažiau apkrautas. Kad stalui tektų daugiau šviesos būtu galima pasistatyti stalinę lempą, kurios dėka stalas būtu gerai apšviestas ir ant jo nekristu šešėlis. Triukšmą galima sumažinti užsandarinus kamabario duris ir kitus plyšius, nes triukšmas sklinda iš koridoriau.Taip galimas ir iš lauko, bet sumažinti šį užtenka uždaryti langą. Dėl kūno padėties manau reikėtų daryti dažniau pertraukas. Pertraukų metu pasimankštinti, pasivaikščioti.

Kuriant darbo vietas , reikia atsižvelgti į darbo vietos įrengimo principus:

Įrankiai turi būti vietose, kurias lengva pasiekti lenkiant alkūnes arti kūno.

Dirbdant savo darbo vietoje mano akys yra nutolusios nuo kompiuterio maždaug 60cm. Dažniausiai sėdžiu kėdėje, kuri yra su patogiu atlošu nugarai, jo dėka mano nugara išlieka tiesi ir nepavargsta. Kėdės aukštis yra reguliuojamas, tai padeda man pasirinkti tinkama aukšti, kad kojų padėdis dirbant būtų patogi. Alkunės darbo metu būna atremtos į kėdės šonines atramas, kurių dėka mano rankos dirba neįsitempusios. Dirbdamas kompiuteriu naudoju abi rankas, todėl jos yra vienodai apkrautos ir nesukelia nepatogumų. Padidina darbo našumą. Įrankiai ant stalo išdėstyti taip, kad juos yra lengva pasiekti, jeigu reikia patraukti ir pan.

Atlikdamas įvairius bei skirtingus darbus stengiuosi normuoti laiką, kad visi darbai būtų atlikti tinkamai ir laiku. Darbams atlikti turi daug įtakos pripratimas, kaip to pavyzdys, esu pripratęs dirbti kompiuteriu todėl man nėra sunku greitai ir tiksliai spausdinti juo raides, tiksliai žinau kur kokios raidės yra net į jas nežiūrėdamas. Jei kasnors sukeistu ar sumaišytu visas raides manau būtų sunku bent jau kūrį laiką sklandžiai ir greitai dirbti kompiuteriu. Stengiuosi dirbdamas, šiuo atveju mokydamasis kažką naujo, savo suvokimą susieti su veiksmais, teorines žinias stengiuosi pritaikyti praktiškai ir tai įsivaizduoti realiose situacijose. Rašant kažkokį darbą stengiuosi jame pateikti informaciją supaprastintai, kad visiems būtų aišku, stengiuosi panaudoti tinkamas detales pateikiant informaciją, pavyzdžiui įvairias diagramas, paveiksliukus, kurie leidžia lengviau suvokti informaciją ir ją įsivaizduoti žmogui kuris su šios informacijos turiniu galbūt nėra susijęs ar susipažinęs praktiškai.

  • Sauga Namų darbai
  • 2014 m.
  • Mantakas
  • 11 puslapių (2515 žodžių)
  • Kolegija
  • Saugos namų darbai
  • Microsoft Word 691 KB
  • Žmogaus sauga namų darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus sauga namų darbas. (2014 m. Birželio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sauga-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:16