Žmogaus sauga projektas


Bendroji dalis. Užduotys ir reikalavimai atskiroms projekto dalims. Titulinis lapas ir įvadas. Steigiamo (veikiančio) ūkio subjekto charakteristika. Aplinkosaugos analizė. Darbo saugos organizavimas. Gaisrinės saugos organizavimas. Civilinės saugos organizavimas. Finansinė dalis. Išvados.


Taigi šio savarankiško darbo metu pasistengsiu išsiaiškinti kokie reikalavimai keliami įmonei UAB ”Solesta” darbuotojų saugos ir sveikatos požiūriu.

(kažkodėl gaunasi su spalva įrėmintos) persirašysi gali fotke įsimesti, bet šiaip nebūtinai

Įstaiga veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymais bei Vyriausybės norminiais aktais ir savo įstatais.

Mūsų tikslas - optimaliai saugus, prabangus ir sveikas įdegis.

Reglamentuojantys poveikio aplinkai vertinimą teisės aktai;

Bendrieji rizikos vertinimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo principai:

1. rizikos veiksnių vengimas ir jų poveikio mažinimas; 2. rizikos, kurios neįmanoma išvengti, galimo poveikio įvertinimas; 3. nustatytos rizikos priežasčių šalinimas; 4. darbuotojo galimybių atlikti pavestą darbą vertinimas; 5. techninės pažangos priemonių taikymas; Priemonės darbuotojų saugai ir sveikatai gerinti 6. pavojingų darbo procesų pakeitimas nepavojingais arba ne tokiais pavojingais; 7. pirmenybe kolektyvinių darbuotojų saugos ir sveikatos priemonėms, o ne asmeninėms apsaugos priemonėms; 8. darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis; 9. darbuotojų mokymas ir instruktavimas; 10. kitų reikiamų darbuotojų saugos ir sveikatos priemonių taikymas. Gal šitus reikia išskirti kaip kokias rekomendacijas kaip užtikrinti saugą ir sveikatą darbe, tik gal truputį kitaip formuoti.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) konsultuoja darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų vykdymo klausimais, ūkio subjektai turi galimybę pasikviesti į įmonę konsultacijai VDI inspektorių. Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija kontroliuoja kaip įmonėse laikomasi darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų. Jos veiklą reglamentuoja darbo inspekcijos įstatymas.

Už priešgaisrinį įmonių (ar organizacijų) saugumą yra atsakingi jų vadovai, kuriems pavesta: laiku imtis priešgaisrinių priemonių projektavimo, statybos eigoje ir įgyvendinti jas veikiančiose įmonėse; organizuoti bendrą vietinę priešgaisrinę apsaugą, t.y. sudaryti priešgaisrines technines komisijas, kontroliuoti jų veiklą; vykdyti visus priešgaisrinių normų, taisyklių ir nutarimų reikalavimus ir tarnybinių organų nurodymus šioje srityje, numatyti lėšas priešgaisrinėms priemonėms.

Instruktuoti darbininkus ir tarnautojus ir tvarkyti apskaitą pavesime vadovui arba paskirsime atsakingą asmenį už priešgaisrinę apsaugą sandelyje. Administracija turės rūpintis, kad darbo vietose greta saugumo technikos instrukcijų būtų ir priešgaisrinės instrukcijos, kurias paruoš vadovas arba atsakingas asmuo už priešgaisrinę saugą ir patvirtins įmonės vadovas. Visi instruktažai turės būti registruojami specialiame žurnale, kuriame pasirašo išklausiusieji instruktažą ir juos instruktavę asmenys.

Norint gerai pasiruošti priešgaisrinei apsaugai: patalpos turi būti aprūpintos gaisro gesinimo priemonėmis, kurie turi būti tvarkingi, visi įmonės darbuotojai turi mokėti naudotis gaisro gesinimo priemonėmis, patalpos turi būti švarios, kiekvieną dieną valomos, išvežamos šiukšlės, praėjimai turi būti visada laisvi ir neužkrauti daiktais, patalpose nerūkoma, rūkoma tik tam tikrose atžymėtose vietose, elektros prietaisai turi būti išjungti baigus darbą. Darbuotojai turi žinoti medžiagų, žaliavų ir produkcijos sandėliavimo tvarką ir jų gesinimo būdus bei ypatumus, visi elektros įrenginiai ir instaliacijos turi būti tvarkingi, elektriniai virduliai turi būti statomi ant nedegių padėklų, įrenginiai turi būti valomi tik nedegiais skysčiais, įmonėje turi būti gaisro gesinimo prietaisai ir naudojimasis jomis taisyklės.

Ūkio subjekto vadovo funkcijos, organizuojant civilinę saugą:

Ūkio subjektų vadovai atsako už civilinės saugos parengtį vadovaujamame objekte.

Vyriausybės nustatyta tvarka organizuoja ūkio subjekto darbuotojų civilinės saugos pratybas ir mokymą;

7) viešumo – civilinės saugos sistemos subjektų veikla civilinės saugos srityje yra atvira visuomenei;

Situacija: ūkio subjekte pasklido cheminė tarša. Darbdavio ir darbuotojų veiksmai siekiant išvengti pavojaus sveikatai ir gyvybei?

Išankstinis įspėjimas apie pavojų gresiantį darbe, pavojaus nustatymo metodus, atsargumo priemones ir veiksmų tvarką gali būti skelbiama per įmonėje įrengtus garsekalbius arba kitais metodais, kurių dėka perduodamas pavojaus signalas.

  • Microsoft Word 113 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4303 žodžiai)
  • Kolegija
  • Iveta
  • Žmogaus sauga projektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Žmogaus sauga projektas. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sauga-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 07:41
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo