Žmogaus saugos konspektas


Ka vadiname zmogaus sauga. Ką vadiname žmogaus sauga?. Vibracijos matavimo vienetas. Apsaugos nuo vibracijos budai. Zmogaus saugos spera. Zmogaus sauga konspektas. Žmogaus saugos temos. Zmogaus sauga skaidres pristatymas. Zmogaus saugos testai. Ką vadiname žmogaus sauga /.

Teisės aktai, mokymas, nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Lr darbuotoju saugos ir sveikatos įstatymas. Saugaus darbo būklės priežiūra ir kontrolė. Administracinė dss priežiūra ir kontrolė. Dss struktūros įmonėse, įstaigose ir organizacijose – išvardinti jas ir paaiškinti jų sudarymo principus, teises ir pareigas. Darbdavių ir darbuotojų pareigos teisės ir atsakomybė darbų saugos srityje. Darbuotojo pareigos. Darbuotojų mokymas ir instruktavimas saugos ir sveikatos srityje, jo klasifikavimas. Darbdavių ir padalinių vadovų mokymas ir atestavimas dss srityje. Atsakomybės už dss teisės aktų pažeidimus formos ir nuobaudos. Ką vadina nelaimingais atsitikimais (na) ir profesinėmis ligomis (pl). Na ir pl klasifikavimas. Kas tiria lengvus, sunkius ir mirtinus nelaimingus atsitikimus ir profesines ligas? Pranešimų apie na ir pl tvarka. Darbo aplinka. Ką vadiname kenksmingais, o ką pavojingais darbo aplinkos veiksniais? Kaip klasifikuojama darbo aplinkos sąlygos? Pagrindinės sąlygos, apibūdinančios darbo zonos šiluminę aplinką (mikroklimatą). Žmogaus kūno termoreguliacijos pagrindai. Šiluminės aplinkos parametrai ir jų normavimas. Kenksmingos cheminės medžiagos, jų klasifikavimas, jų poveikis žmogaus organizmui. Kenksmingų cheminių medžiagų ribinės vertės (iprv, tprv, nrv). Kenksmingų cheminių medžiagų patekimo į žmogaus organizmą būdai. Gamybinės dulkės ir jų klasifikavimas. Kada gali įvykti dulkių sprogimas? Dulkių koncentracijos nustatymo metodai. Apsaugos nuo keksmingų cheminių medžiagų metodai ir priemonės. Ventiliacijos sistemų klasifikacija, paskirtis, parametrai ir jų nustatymas. Aerodinaminiai parametrai traukos spintoms, asmeninės apsaugos priemonės. Akustinis triukšmas, jo šaltiniai, poveikis žmogui, įvetinimo charakteristikos, jų vienetai ir normavimas. Apsaugos nuo triukšmo būdai ir priemonės. Kokius parametrus reikia matuoti norint įvertinti pastovų ir kokius nepastovų triukšmą. Šių parametrų apibrėžimai ir jų matavimo vienetai. Mechaniniai virpesiai (vibracija), jų klasifikacija ir fiziniai parametrai. Vibracijos poveikis žmogaus organizmui, vibracinė liga. Normavimo principai ir apsaugos nuo vibracijos būdai ir priemonės. Apšvietimas, jo klasifikacija ir normavimo pagrindai. Natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Specialus apšvietimas. Šviestuvai. Svarbiausi šviesos technikos dydžiai ir vienetai. Elektromagnetinių laukų poveikis žmogui, normavimas ir apsaugos priemonės. Jonizuojančio spinduliavimo rūšys. Jonizuojančio spinduliavimo normavimas, p

Elektros pavojingumas ir poveikis žmogaus organizmui? Veiksniai, nuo kurių priklauso sužalojimo elektros srove sunkumas. Pramoninių elektros traumų priežastys. Kaip klasifikuojamos patalpos pagal pavojingumą žmogui nuo elektros srovės poveikio žmogui. Kokius elektros įrenginius ir kada reikia įnulinti (įžeminti)? Apsaugos nuo elektros būdai. Apsaugos nuo elektros priemonės, jų klasifikavimas. Elektros įrenginių įžeminimas. Žingsnio ir prisilietimo įtampos. Elektros įrenginių įnulinimas (paskirtis, taikymo sąlygos, įnulinimo įrenginio sudėtinės dalys ir svarbiausi reikalavimai įnulinimo elementams). Kuo skiriasi įnulinimas nuo įžeminimo. Elektrotechninių gaminių klasifikacija pagal apsaugojimą nuo elektros srovės poveikio. Saugus kilnojamųjų ir rankinių elektros mašinų ir įrankių eksploatavimas. Saugus kilnojamų elektros šviestuvų eksploatavimas. Pavojingos statybos zonos ir jų apsauga. Saugus žemės darbų vykdymas statyboje. Iškasų nuolydžio kampų priklausomybė nuo iškasos gylio ir grunto rušies. Mechanizmų pastatymas priklausomai nuo iškasos gylio ir grunto rušies. Slėginių įrenginių aptarnavimo darbų sauga. Saugus balionų cisternų eksploatavimas. Kompresoriai. Suvirinimo darbų saugumas. Suvirinimas elektra ir dujomis. Asmeninės apsaugos priemonės. Degimas, pagrindinės savokos. Savaime užsidegančios medžiagos. Pastatų ir patalpų klasifikavimas pagal sprogimo ir gaisro pavojų. Sprogimai. Saugos reikalavimai dirbant pagal sprogimo ir gaisro pavojų. Gaisro plitimo ribojimas. Gaisriniai skyriai. ( priešgaisriniai tarpai,priešgaisrinės užtvaros, gaisrasienės, priešgairinės zonos, priešgaisriniai ekranai, priešgaisrinės durys). Gerai zinoti ir moketi paaiskinti savokas: statinio, patalpos, gaisrinio skyriaus gaisro apkrova (kategorija, tankis). Statinio, gaisrinio skyriaus, patalpos atsparumo ugniai laipsnis.

Gaisrų klasifikavimas. Gaisrų gesinimo būdai (fizinis ir cheminis – juos paaiškinti). Gaisrų gesinimo medžiagos. Kilnojamosios ir stacionarios (sprinklerinės ir drenčerinės) gaisro gesinimo priemonės. Gesintuvų tipai, jų parinkimas ir išsidėstymas. Gamybos įmonių gaisrinė profilaktika. Gaisrinės saugos organizavimas. Gaisrų klasifikavimas, gesinimo būdai ir medžiagos. Pirminės gaisro gesinimo priemonės (kilnojamos ir stacionarios). Gaisrinė signalizacija. Ekstremalios situacijos. Jų priežasčių klasifikavimas. Pavojingi objektai. Objektų sauga ir žmonių sauga ekstremaliose sąlygose. Civilinės saugos signalai.

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 943 KB
  • 2012 m.
  • 60 puslapių (28739 žodžiai)
  • Ieva
  • Žmogaus saugos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus saugos konspektas. (2012 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-saugos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:42
×