Žmogaus socialinė raida atvejo analizė


Įvadas. Žmogaus socialinės raidos atvejo analizė. Žmogaus socialinės raidos samprata ir principai. Išsami atvejo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo užduotis: Nesaikingai alkoholį vartojantis vyras, norėtų jo atsisakyti, bet vienas neįstengia. Jis nori susigrąžinti prarastą šeimą. Atvejo analizė.

Priklausomiems nuo alkoholio asmenims yra sunku susilaikyti nuo alkoholio vartojimo, sunku suvaldyti vartojimo intensyvumą bei nustoti vartoti alkoholio. Vis dėl to, galime drąsiai teigti, kad pats svarbiausias alkoholizmo, arba priklausomumo nuo alkoholio, simptomas yra nuolatinis ir stiprus, dažnai nenugalimas troškimas vartoti alkoholio. Todėl, išsivysčius priklausomumui nuo alkoholio, jo vartojimas tampa daugiadienis. Čia tinkantis įstatymas, tai turbūt būtų alkoholio kontrolės įstatymas, išleistas 1995 m. balandžio 18 d. Nr. I-857

Dažnai pasitaiko atvejų, kai nesaikingai alkoholį vartojantis vyras, nori jo atsisakyti, bet vienas neįstengia to padaryti. Vyrasjaučia, kad tai ne jo jėgoms ir vienam atsitiesti, praktiškai yra neįmanoma, tam reikalinga skubi pagalba. Toks žmogus visų pirma turi suvokti pačią problemą ir ją pripažinti, norėti gydytis ir jos atsisakyti, o tik vėliau gali norėti susigrąžinti prarastą šeimą. Aišku, jeigu tai dar yra įmanoma padaryti.

Iš kur atsiranda ši problema? Sunku pasakyti ir išskirti priežastis, kurios skatina vyrus vartoti alkoholį, nes veikia visas kompleksas tarpusavyje susijusių veiksnių:

•Biologiniai veiksniai ( organizmo, genetinės savybės )

•Socialiniai veiksniai ( aplinka, šeimos pažiūros, draugai)

•Asmenybės ypatybės ir psichologiniai veiksniai (nepasitikėjimas savimi, nerimas, depresija).

Vis dėl to šioje situacijoje nereikėtų užmiršti, kad vyras metęs gerti keičiasi, jungiasi į naują, jam nepažįstamą gyvenimą, pasidaro aktyvesnis, gal kiek pasimetęs ir sutrikęs, kurį laiką reikalinga šeimos pagalba, kad galėtų tinkamai adaptuotis visuomenėje. Tokie vyrai turintys mylimus artimuosius visada lengviau įveikia bet kokius sunkumus. Mano nuomone ši liga yra labai apgaulinga ir klastinga tuo, kad nėra aiškios ribos, kurią peržengęs jau tampi alkoholiku. Žmogus į girtavimo liūną klimpsta nepastebėdamas, kad alkoholis jau valdo jo norus ir pakirto valią, nors kontrolės ir noro iliuzija gali išlikti metų metais.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2361 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Žmogaus socialinė raida atvejo analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogaus socialinė raida atvejo analizė. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-socialine-raida-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:10
×