Žmogaus teisės ir laisvės referatas


Teisės referatas. Įvadas. Žmogaus teisių ir laisvių samprata. Žmogaus teisių klasifikavimas. Pirminės ir išvestinės teisės. Teisių skirstymas pagal turinį. Teisių skirstymas pagal jų ribojimo galimybę. Žmogaus teisių ribojimas. Išvados. Bibliografinių šaltinių sąrašas. Įstatymai, teisės aktai.


Žmogaus teisių ir laisvių atsiradimo ir vystymosi istorija siekia seniausius laikus. Kad atsirastų pirmieji dokumentai apie žmogaus teisių apsaugą, vyravo kova tarp žmogaus teisių pripažinimo ir valstybės savivalės bei kišimosi į privačią žmogaus gyvenimo sferą, butent tai ir buvo postumis dokumentų ir doktrinų atsiradimui. Konstitucinė žmogaus teisių doktrina yra įvairi, nuolat besikeičianti, tačiau visi šiuolaikiniai požiūriai tik patvirtina asmens ir jo teisių pirmumą santykyje su valstybe. Šiuolaikinė žmogaus teisių sistema atspindi šimtmečių teisines ir filosofines idėjas.

Pradedant nuo senovės Romos ir Graikijos etikos ir humanistiškų idėjų, baigiant šiais laikais, žmogaus teisių samprata istoriškai kito. Jau Anglijoje 1215 m. Magna Charta ir 1628 m. pasirašyta Teisių peticija įtvirtino pačius pirmuosius oficialius laimėjimus žmogaus teisių srityje. Teisių peticijoje buvo pabrėžta, kad „joks laisvas žmogus negali būti įkalintas be prideramo teisinio proceso“. Vėliau sekė ir Habeas corpus aktas kuris buvo paskelbtas 1679 m. ir Teisių bilis 1689 m. kuriame žmogaus teisės buvo apsaugotos nuo neteisėjo įkalinimo bei kitų pažeidimų. Europos Tarybos pasirašyta 1950 m. lapkričio 4 d. konvencija dėl Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos, tapo vienu iš didžiausių laimėjimų ne tik Europos Tarybai, bet ir visai Europos Sąjungai.

Lietuvos Respublikoje 1995m balandžio 27 d. buvo ratifikuota Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, kas tapo svarbiu žingsniu stiprinant žmogaus teises nepriklausomybe atkūrusioje ir demokratijos keliu einančioje Lietuvoje. Konvencijai įgyvendinti, Lietuvoje 1992 m. dideli vaidmenį suvaidino Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuri yra apibūdinama kaip moderni ir orienuota į žmogaus teises ir laisves. Konstitucijos 18 straipsnis sako, kad „žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės“, taip pat Konstitucijoje yra gausu ratifikuotų sutarčių, kurios sukūrė Lietuvos Respublikoje tinkamą teisinį pagrindą Konvencijai įgyvendinti.

Žmogaus teisės ir laisvės turi be galo didelę reikšme bet kurios valstybės Konstitucijoje. Ne išimtis ir Lietuva. Todėl mano nuomone Žmogaus teisių ir laisvių analizavimas yra tiesiog būtinas šiais laikais. Kadangi jomis vis dažniau yra naudojamasi.

Šio rašto darbo tikslas- pademonstruoti Žmogaus teisių ir laisvių Lietuvos Respublikoje įvairumą, kurį nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Tikslą siekdami, įvykdysime tokius uždavinius: pateiksime Žmogaus teisių ir laisvių sampratą ir istoriją, išdėstysime pagrindines Žmogaus teises ir laisves LR Konstitucijoje, jų skirstymą, bei kaip jos gali būti ribojamos.

 • Teisė Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Malefisenta
 • 12 puslapių (2364 žodžiai)
 • Universitetas
 • Teisės referatai
 • Microsoft Word 34 KB
 • Žmogaus teisės ir laisvės referatas
  10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus teisės ir laisvės referatas. (2015 m. Rugsėjo 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-teises-ir-laisves-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:00