Žmogaus teisės, laisvės ir pareigos


Teisės savarankiškas darbas. Įvadas. Žmogaus teisės ir laisvės. Teisė į gyvybę. Teisė į laisvę. Teisė į asmens neliečiamybę. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvės. Masinės informavimo priemonės laisvė. Spaudos laisvė. Būsto neliečiamybė. Gynybos teisė. Teisė dalyvauti valdant valstybę. Informacijos laisvė. Peticijų teisė. Teisė ir pareiga ginti savo šalį. Teisė į mokslą. Akademinė laisvė. Žmogaus pareigos konstitucijoje. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas: Išsiaiškinti ir apibūdinti LR piliečių teises, laisves ir pareigas, įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.

Darbo uždaviniai: Surasti ir išrinkti Lietuvos Respublikos piliečių teises, laisves ir pareigas, susipažinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintais įstatymais.

Teisių ir pareigų vienybė sukuria pačią visuomenę kaip interesais susipriešinusių individų sugyvenimo realybę ir kartu tik visuomenėje ši vienovė turi prasmę. Tik asmuo turintis teises ir pareigas, tampa veiksniu – pilnateisiu teisės subjektu. Kur nėra pareigų – nėra visuomenės.

Žmogaus teisės, laisvės ir pareigos. (2014 m. Birželio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-teises-laisves-ir-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:55