Žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimas Lietuvos konstitucijoje


Konstitucinis žmogaus teisių įtvirtinimas. Žmogaus laisvė neliečiama kursinis darbas. Tarpukario lietuvos žmonių teisės ir laisvės. Žmogaus teisių gynimo referatas. Zmogaus teisiu itvirtinimas lietuvoje. Zmogaus teisiu apsauga bakalaurinis. Zmogaus teisiu ir laisviu institutas. Zmogaus pareigos ir ju itvirtinimas konstitucijoje. Busto nelieciamybe. . konstitucinis žmogaus teisių įtvirtinimas.

Įvadas. Žmogaus teisės ir laisvės lietuvos respublikos konstitucijoje. Asmeninės teisės. Fizinė laisvė. Teisė į gyvybę. Mirties bausmė. Teisė į asmens ir laisvės neliečiamybę. Teisė laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė. Asmeninio gyvenimo teisės. Privataus gyvenimo neliečiamumas. Teisė į pagarbą šeimyniniam gyvenimui. Teisė į informaciją. Žodžio ir spaudos laisvė. Būsto neliečiamybė. Procesinės teisės. Socialinės ekonominės kultūrinės teisės. Teisė į nuosavybę. Socialinės kultūrinės veiklos laisvė. Politinės teisės. Išvados. Šaltiniai

Nė vienas tarptautinis organas neturi galios ištaisyti žmonių teisių padėtį valstybėje. Tik pati valstybė, jos įstatymų leidėjai ir įstatymai turi galią nustatyti žmogaus teises ir laisves savo šalyje.

Žmogaus teisių ir laisvių institutas yra labai reikšminga LR Konstitucijos sudedamoji dalis. Žmogaus teisės Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įvardintos "prigimtinėmis" (18str.), Pirma, Konstitucijoje yra įtvirtintas platus žmogaus teisių ir laisvių sąrašas. Tai yra asmeninės, socialinės ekonominės kultūrinės bei politinės teisės. Konstitucijoje nė vienai iš nurodytų teisių grupei neteikiama prioriteto, visos joje įtvirtintos teisės ir laisvės yra tarpusavyje susijusios, neatskiriamos. Straipsniai apie žmogaus teises ir laisves yra susisteminti ir išdėstyti skyriuose: “Žmogus ir valstybė”, “Visuomenė ir valstybė, “Tautos ūkis ir darbas”.

Antra, daugelis teisių Konstitucijoje išdėstytos ne tik nurodant jas, bet ir uždraudžiant kitiems asmenims ar valstybės institucijoms atlikti veiksmus, kurie gali jas pažeisti.

Trečia, Konstitucija nustatė kokybiškai naujas žmogaus teisių apsaugos garantijas.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (7268 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimas Lietuvos konstitucijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimas Lietuvos konstitucijoje. (2012 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-teisiu-ir-laisviu-itvirtinimas-lietuvos-konstitucijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 18:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo