Žmogaus teisių pažeidimai darbo santykiuose


Įvadas. Situacijos įvardijimas. Sprendimo paruošimas. Alternatyvų formulavimas. Rezultatų įvertinimas. Naudota literatūra.

Šiame darbe susipažinsime su žmogaus teisėmis, ir jų teisių pažeidimais Lietuvoje. Ši tema mums yra aktuali, dėl to, jog žmogaus teisės yra dažnai pažeidžiamos, dėl asmeninių interesų, dėl lyties, dėl rasės, religinių pažiūrų, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, amžiaus ir t.t.

Pradžioje susipažinsime su teisės pažeidimų sąvoka.

Lietuvoje žmogaus teisių padėtis vis blogėja. Tokią tendenciją pastebi ir Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas. Vis dėlto jis mano, kad žmogaus teisių ir pareigų santykis nuolat kinta, imama daugiau reikalauti savo teisių, tačiau mažėja teisingumo ir atjautos. Be to, kai kurie žmogaus teisių pažeidimai mūsų šalyje perdėm eskaluojami, kartais – net politizuojami. Taigi natūralu, kad žmogaus teisių pažeidimų skaičius auga.

Darbo tikslas : susipažinti su žmogaus teisėmis Lietuvoje, išanalizuoti žmogaus teisių pažeidimus ir pateikti sprendimus, kaip būtų sumažinti šiuos pažeidimus Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

54% apklaustųjų teigia, kad dažniausias darbo apmokėjimo pažeidimas – ne laiku išmokamas darbo užmokestis. Na, o dėl neišmokamo minimalaus atlyginimo ir dėl neapmokamų švenčių dienų skundžiasi po 15% apklaustųjų. 13% apklausos dalyvių nurodė,kad yra tekę susidurti su tokia situacija, jog darbdavys galutinai neatsiskaito su darbuotoju atleidimo iš darbo atveju. Tik 3% yra tekę susidurti su neapmokėtomis kompensacijomis už nepanaudotas atostogas.

Taigi, šie statistiniai duomenys rodo, jog daugiau nei pusė apklausos dalyvių yra nepatenkinti vėluojančiu darbo užmokesčiu. Kiti darbo apmokėjimo pažeidimai nėra tokie dažni.

Taip pat, žmogaus teisių pažeidimų yra įvairiose darbo sferose. Apskritai, bene dažniausiai darbo teisės aktai pažeidinėjami statybose. Taip manė net apie 29 proc. apklaustųjų. Dėl darbų turinio statyboje padidėjusi nelaimingų atsitikimų ir traumų rizika. Be to, gana sudėtinga kontroliuoti darbdavius, kai darbuotojų darbo vieta, kur vyksta pastatų bei statinių gamyba ir remontas, nuolat keičiama. Jų darbas neapsiriboja veikla konkretaus kabineto rėmuose. 24% nurodė, jog pažeidžiamos teisės – prekyboje. Atlikus šią apklausą, paaiškėjo, jog būtent šiose darbo srityse retai pažeidžiamos žmonių teisės. T.y. policijoje (14%), viešbučiuose ir restoranuose (9%), sveikatos priežiūros srityje (9%), socialiniame darbe (3%), žemės ūkyje (1%).

Darbo teisės įstatymai yra dažnai pažeidžiami dėl įvairių priežasčių. Darbo teisės pažeidimus daro ne tik valstybės tarnautojai, bet ir paprasti darbuotojai. Daugiau negu pusė (62%) apklaustųjų nurodė, kad dažniausiai pažeidžia darbo teisės įstatymus dėl per didelių mokesčių.

  • Microsoft Word 746 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ona
  • Žmogaus teisių pažeidimai darbo santykiuose
    10 - 9 balsai (-ų)
Žmogaus teisių pažeidimai darbo santykiuose. (2015 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-teisiu-pazeidimai-darbo-santykiuose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:08
×