Žmogaus virškinimo sistema skaidrės (2)


Žmogaus virškinimo sistema. Pamokos uždaviniai. Kas yra virškinimas? Virškinimo reikšmė. Užduotis poromis. Virškinimo organų sistema. Virškinamasis traktas. Užduotis. Kokias žinote virškinimo sistemos organų ligas? Virškinimo sistemos organų ligos. Užduotis. Pasitikrinkime. Namų darbas. Savo sėkmės vertinimas.


Su maistu į organizmą patenka organinės ir neorganinės medžiagos. Prisiminkite kokios? Kam organizmas naudoja visas šias medžiagas?

Virškinamasis traktas – tai per visą kūną išsiraizgęs kanalas, kuris prasideda burnos ertme ir baigiasi tiesiąja žarna. Jo ilgis siekia 9 metrus. Burna – joje maistas smulkinamas, vilgomas seilėmis, paragaujamas ir pradedamas chemiškai skaidyti. Kas susmulkina maistą burnoje?

Stemplė – joje yra žiediniai raumenys, kurie traukiasi paskui maisto gumulą, todėl stumia jį žemyn. Maisto gumulo priešakyje raumenys atsipalaiduoja. Tokie banguojantys sienelių judesiai vadinami peristaltika.

Skrandis – tai raumenų maišas, kuriame telpa iki 3 l maisto. Maistui patekus į skrandį užverda darbas. Skrandyje maistas pavirsta tyrele. Skrandžio fermentas pepsinas pradeda skaidyti baltymus. Skrandis išskiria skrandžio sultis, kuri taip pat padeda skaidyti baltymus ir naikina su maistu patekusias žalingas bakterijas.

Plonoji žarna – ji yra 6 – 7 m ilgio. Joje baigiamas virškinimas ir įsiurbiamos maisto medžiagos. Jos gleivinės vidinis paviršius yra didžiulis, turi daug raukšlių ir išaugų, vadinamų žarnų gaureliais. Gaureliai įsiurbia suskaidytas maistines medžiagas.

Tiesiojoje žarnoje kaupiasi išmatos, kurios yra pašalinamos pro išeinamąją angą.

Kasa – liauka, kuri išskiria sultis į dvylikapirštę žarną.

  • MS PowerPoint 4430 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (574 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Daiva
  • Žmogaus virškinimo sistema skaidrės (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus virškinimo sistema skaidrės (2). (2016 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-virskinimo-sistema-skaidres-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 06:45
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo