Žmogiškasis kapitalas, jo formavimas ir vertinimas ekonomikoje


Įvadas. Žmogiškojo kapitalo reikšmė. Žmogiškojo kapitalo formavimas. Žmogiškojo kapitalo vertinimas ekonomikoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Analizuojant žmogiškąjį kapitalą, galima panaudoti analogiją tarp investavimo į individo sugebėjimus ir į žemę. Žmogiškojo kapitalo teoretikų nuomone, gimęs žmogus panašus į neapdirbtą žemę, nes jis, kaip ir neapdirbta žemė, neatneša jokio efekto. Tik po tam tikro paruošimo ir išlaidų formuojasi žmogiškasis kapitalas. Reikia pabrėžti, kad paveldėtos individo savybės, taip pat sveikata, atmintis yra tam tikrų investavimo priemonių į auklėjimą, išsilavinimą rezultatas. Investicijos į vaikų žmogiškojo kapitalo išvystymą yra ne tik jų pačių išvystymo pagrindas, bet ir ateinančių kartų žmogiškojo kapitalo formavimo bazė.

Investicijoms į žmogiškąjį kapitalą priskiriamas formalus ir neformalus lavinimas šeimoje. Auklėjimo ir vystymosi rezultate šeimoje formuojasi įvairūs žmogiškojo kapitalo tipai, susidaro baziniai psichofiziologiniai protiniai sugebėjimai ir poreikiai, formuojasi asmenybė. Ypatingą vaidmenį mažų vaikų auklėjime atlieka motinos. Todėl šaliai būtų patogiausia investuoti į jaunų motinų lavinimą. Būtent motinų išsilavinimo lygis įtakoja jų vaikų sugebėjimus mokslui. Taigi, vaiko sugebėjimų kokybė maksimaliai priklauso nuo tėvų gyvenimo sąlygų ir kokybės, jų sveikatos ir išsilavinimo lygio.

Bendras žmogiškasis kapitalas gamybos struktūrų lygyje formuojamas remiantis sekančiais principais:

„prarastieji darbo užmokesčiai” sudaro pagrindinę investicijų į žmogiškąjį kapitalą dalį ir yra skaičiuojami kartu su tiesioginėmis išlaidomis.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2797 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovile
  • Žmogiškasis kapitalas, jo formavimas ir vertinimas ekonomikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogiškasis kapitalas, jo formavimas ir vertinimas ekonomikoje . (2019 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskasis-kapitalas-jo-formavimas-ir-vertinimas-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo