Žmogiškasis kapitalas referatas


Žmogiškojo kapitalo teorijos ir esmė. Žmogiškojo kapitalo samprata. Žmogiškojo kapitalo vertinimo būdai. Žmogiškojo kapitalo vertinimo rodiklių sistema. Žmogiškojo kapitalo efektyvumo rodikliai. Apibendrinimas. Informacijos šaltinis.


L. Thuroy pažymi, kad žmogiškasis kapitalas parodo žmonių galimybes gaminti prekes (daiktus) ir teikti paslaugas. Žmogiškojo kapitalo vertė yra paprasta gamybinių sugebėjimų kaina, padauginta iš jų kiekybės.

alternatyvų pinigams.Todėl žmogiškasis kapitalas įsijungia į individualių

Šiuolaikinėje ekonominėje literatūroje buvo bandoma nustatyti žmogiškojo kapitalo ir žmogaus laiko kainą. Šią problemą tyrė A. Aulinas, panaudodamas jo paties parengtą ekonominį-matematinį modelį . Jis prisilaikė šių metodologinių prielaidų:

Pirmiausia, čia susidaro galimybės efektyvumo nustatymui. Anksčiau tokių vertinimų galimybė buvo galima teoriškai, bet iš esmės buvo neapskaičiuojama. Žmonių skaičius, kaip žmogiškojo resurso apimties vertinimas, netinka, kadangi neįvertina kokybinių žmonių skirtumų. Dėl šių priežasčių žmonių skaičiaus rodiklis netinka sumavimui su kapitalo rodikliais, parodomais vertine forma. Žmogiškojo kapitalo teorija įgalina palyginti darbo sąnaudas ir kapitalą. Tam reikalinga žymi statistinių duomenų bazė ir sudėtingas ekonominis-statistinis modelis.

Kitu ekonominio efektyvumo rodikliu (švietimo fondu), analogišku fondų imlumo rodikliui, yra gamybos intelektualumo lygis. Jis skaičiuojamas kaip švietimo fondo intelektualinio kapitalo santykis su bendru nacionaliniu produktu ir parodo, kiek lėšų, sunaudotų švietimo fonde, tenka kiekvienam pagamintos produkcijos vienetui:

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lemus
  • Žmogiškasis kapitalas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Žmogiškasis kapitalas referatas. (2016 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskasis-kapitalas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 18:30
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo