Žmogiškasis kapitalas


Įvadas. Žmogiškojo kapitalo reikšmė. Žmogiškojo kapitalo samprata. Žmogiškojo kapitalo struktūra. Žmogiškojo kapitalo vaidmuo ekonomikoje. Žmogiškojo kapitalo situacija Lietuvoje. Investicijos į žmogiškąjį kapitalą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikiniuose mokslo tyrimuose akcentuojama žmogiškojo kapitalo įtaka organizacijos konkurencingumui, nes ateityje didžiausias įmonių turtas bus ne materialus turtas ar gamtos ištekliai, o žmogiškojo kapitalo kuriama nauda. Taigi galima teigti, kad įmonės darbuotojų tobulėjimas ir gabumų realizavimas kuria didesnę organizacijos vertę. Kiekvienas sprendimas, susijęs su žmogiškaisiais ištekliais, turi reikšmingą įtaką galutiniam įmonės veiklos rezultatui. Tiek vadovams, tiek specialistams svarbu užtikrinti, kad darbuotojų kuriama vertė, atliekamų užduočių kokybė padėtų siekti sėkmingos įmonės veiklos kiekvienoje srityje. Įmonės turėtų būti orientuos į kvalifikuotų darbuotojų išlaikymą ir ugdymą.

Darbo objektas. Žmogiškasis kapitalas ekonomikoje.

Darbo tikslas: aptarti žmogiškojo kapitalo vaidmenį Lietuvos ekonomikoje.

Uždaviniai:

1.apibūdinti žmogiškojo kapitalo sudėtines dalis (samprata, struktūra, reikšmė);

2.aptarti investicijų į žmogiškąjį kapitalą naudą Lietuvos ekonomikai.

Naudotas metodas: mokslinės literatūros analizė.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3542 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sarunas
  • Žmogiškasis kapitalas
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogiškasis kapitalas. (2014 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskasis-kapitalas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 19:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo