Žmogiškasis veiksnys aviacijos technikoje


Įvadas. Akumuliatorinio smūginio suktuvo „Ridgid gen5x“ techninės charakteristikos. Smūginio suktuvo „Ridgid gen5x“ psichofiziologinė – ergonominė charakteristika. Įrankio svoris ir dydis. Įrankio rankena. Įrankio skleidžiama vibracija. Įrankio skleidžiamas triukšmas. Smūginio suktuvo „RIDGID GEN5X“ darbo funkcijos. Trijų greičio padėčių jungtukas. Trigubas LED apšvietimas. Įrankio socialinė aplinka. Įrankio gerinimo rekomendacijos. Išvados.


Šios dienos pasaulyje, įvairių kvalifikacių meistrai, samdomi darbininkai ar paprasti žmonės naudoja daugybę ranka valdomų elektrinių ar akumuliatorinių įrankių, skirtų atlikti darbus greičiau, tiksliau bei dažnai ir kokybiškiau, taip, žinoma, didinant ir bendrą darbo našumą. Tačiau, įrankiai toli gražu nėra tobuli. Prastai suprojektuoti ir per dažnai naudojami rankiniai įrankiai gali sukelti skausmus delno, riešo ar dilbio srityse. Tam, kad išvengti sužeidimų, traumų ar raumenų spazmų (dažnai pasireiškia, kai darbo judėsiai yra monotoniški ir ilgalaikiai) darbo metu, įrankiai turi tenkinti lygybę: „Tinkami žmogui = tinkami žmogaus rankai“. Tai reiškia, kad prietaisai privalo būti pritaikyti dirbti rankomis nejaučiant didelio nuovargio. Taigi, įrankiai turi būti kruopščiai suformuoti, o matmenys, medžiagos ir paviršiai privalo praeiti nuoseklius patikrinimus.1

Šiame darbe aprašysiu akumuliatorinio smūginio suktuvo „RIDGID GEN5X“ (Žr. Pav 1) technines charaktristikas, jo socialinę aplinką, psichofiziologinę – ergonominę charakteristiką bei suktuvo gerinimo rekomendacijas.

Maksimalus sukimo greitis apkrovos metu – 375 sūkiai per minutę;

Žmogus, dirbantis su įrankiu, turi galėti valdyti jį viena ranka. Įrankio svoris gali skirtis nuo jo naudojimo paskirties:

Jei įrankis naudojamas toliau nuo kūno ar aukščiau pečių juostos – svoris negali viršiti 2,3 kilogramo.

Precizinių įrankių (replės, peiliai, dildės ir pnš.) svoris negali būti didesnis nei 0,5 kilogramo.

  • Microsoft Word 1028 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1232 žodžiai)
  • Kolegija
  • Žygintas
  • Žmogiškasis veiksnys aviacijos technikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogiškasis veiksnys aviacijos technikoje . (2019 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskasis-veiksnys-aviacijos-technikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 06:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo