Žmogiškieji ištekliai konspektas


PV, Personalo vadyba. Samprata. PV ir ŽIV skirtumai. PV ir ŽIV panašumai. Personalo vadybos sąvokos. Personalo vadyba gali būti suprantama. Personalo samprata. Personalo valdymo strategija. Personalo valdymo taktika. Organizacijos kultūra. Organizacijos filosofija. Personalo politika. Personalo depart. Funkc. Nedidelių įmonių personalo valdymas. Vidutinio dydžio įmonių personalo tarnyba. Didelių įmonių personalo tarnyba. Personalo valdymo perspektyvos. Darbuotojų poreikio planavimas. Žmogiškųjų išteklių planavimą galima. ŽIV planavimo subjektai. Žmogiškųjų išteklių planavimo etapai. Žmogiškųjų išteklių planavimo metodai. Darbų analizės samprata. Darbų analizės vykdytojai. Pareiginės instrukcijos dalys. Personalo Paieška. Pagrindinis paieškos tikslas. Paieškos procesą lemiantys išoriniai veiksniai. Pagrindiniai paieškos šaltiniai. Gero” skelbimo kriterijai. Situacija viešojo sektoriaus Lietuvoje. Konsultacinės įmonės. Darbuotojų atranka. Pagrindinės atrankos proceso dalys. Pagrindiniai atrankos metodai. Pagrindinės taisyklės vedant atrankos pokalbį. Darbo sutarties samprata. Darbo sutarties rūšys- Neterminuotos. Atleidimo iš darbo procedūra. Pažeminimas pareigose. Atlyginimo pokalbis. Kritinis pokalbis. Motyvacinis pokalbis. Diskriminacijos samprata- Tiesioginė. Darbuotojo Adaptacijos samprata. Adaptacijos metodai. Adaptacijos programa. ŽI vertinimo samprata. Vertinimo tikslai. Kompetencija. Kompetencijų naudojimas. Kompetencijų panaudojimas. Kompetencijų vertinimas. Kompetencijų skalė. Karjeros samprata. Karjera. Sprendimai renkantis profesiją. Karjeros planavimo etapai. Motyvacija – tai tam tikra individo elgsena ar tikslinga veikla, skatinama įvairių motyvų. Motyvacijos panaudojimas praktikoje. Motyvavimo sistemos esmė – įmonės ir darbuotojų interesų balansas.


Žmogiškųjų išteklių valdymas kur kas daugiau dėmesio skiria vadovų valdymui

PV ir ŽIV panašumai- Tiek PV, tiek ŽIV vertybės yra identiškos: pagarba asmenybei, darbuotojų ir organizacijos poreikių derinimas, žmonių gebėjimų ugdymas, atrankos, mokymo ir motyvavimo metodai, pripažįsta, kad padalinių vadovai atsako už vadovavimą žmonėms, o jų funkcija yra tik konsultuojanti

Personalo depart.. funkc.- Užimtumas (paieška, atranka, priėmimas, paaukštinimas, perkėlimas, atleidimas, dokumentų tvarkymas); Mokymas ir ugdymas (supažindinimas, stažuotės, kursai, mokymo tyrimai); Darbo užmokestis (darbų analizė darbo vertinimas, nuopelnų įvertinimas, papildomos naudos); Darbo santykiai (skundų nagrinėjimas, darbuotojų asociacijų palaikymas);

Vienas personalo specialistas gali būti atsakingas už personalo paiešką ir atranką, kitas – už personalo mokymus, trečias – už įstatymų laikymąsi, įvairių personalo dokumentų tvarkymą ir pan.

Žmogiškųjų išteklių planavimą galima traktuoti kaip išskirtines veiklas, kurios jungia tiek „kietuosius“ elementus, kurie asocijuojasi su darbo jėgos planavimu, ir „minkštuosius“ elementus, kurie siejami su ž.i. valdymu.

ŽIV planavimo subjektai- Aukščiausio lygio vadovai .Tiesioginiai (vidurinės ir žemesnės grandies vadovai). Personalo vadovai

Žmogiškųjų išteklių planavimo etapai Tradicinio žmogiškųjų išteklių planavimo proceso etapai apima tyrimus ir analizę, paklausos ir pasiūlos prognozavimą, veiksmų planų, nukreiptų į bet kokį disbalansą, rengimą, planų įgyvendinimą ir jų efektyvumo vertinimą.

Žmogiškųjų išteklių paklausos prognozavimas siejamas su žmonių skaičiaus ir gebėjimų tipų, kurių ateityje reikės organizacijai, nustatymu. Yra trys pagrindiniai požiūriai į paklausos prognozavimą: objektyvūs metodai, subjektyvūs metodai ir biudžetai. Vidinės žmogiškųjų išteklių pasiūlos prognozavimas pirmiausia pagrįstas darbuotojų kaita ir judėjimu organizacijos viduje. Pasiūlos prognozavimas kaip paklausos prognozavimas gali derinti kiekybinius ir kokybinius metodus.

Pareiginės instrukcijos dalys- Preambulė; Bendroji dalis; Darbo funkcijos; Teisės; Atsakomybė.

Pagrindiniai paieškos šaltiniai- vidiniai šaltiniai (kai ieškoma kandidato tarp esamų darbuotojų);

Situacija viešojo sektoriaus Lietuvoje- Viešajame sektoriuje pagrindinis šaltinis reklama spaudoje bei internete, nes reikia skelbti konkursą (oficialus šaltinis valstybės tarnautojams) .

Ne valstybės tarnautojams, kuriems sudaroma darbo sutartis - draugai ir pažįstami; reklama ir darbuotojų perviliojimas (galvų medžioklė)

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1872 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Žmogiškieji ištekliai konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogiškieji ištekliai konspektas. (2015 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskieji-istekliai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 08:02
×