Žmogiškieji Ištekliai skaidrės


Sąvokos. Personalo vadybos sąvokos. Pagrindinės žmogiškųjų išteklių sąvokos. Darbo išteklių formavimo schema. ŽIV sąvoka. Žmogiškųjų išteklių vadybos apibrėžimai. ŽIV sąvoka. PV ir ŽIV skirtumai. PV ir ŽIV panašumai. PV ir ŽIV skirtumai. Žmogiškųjų išteklių valdymo veiklų, rezultatų ir verslo rezultatų ryšys. Sąvokos. ZIV samprata. Žmogiškųjų išteklių vaidmuo įmonėje.

Pagrindinės žmogiškųjų išteklių sąvokos, sistema bei vaidmuo versle.

Žmogiškųjų išteklių ekonomika, kaip socialinis mokslas, nagrinėja darbo išteklių vietą ekonominiuose ir socialiniuose procesuose, gamybinius santykius, darbo procesą, darbo santykius įmonėse ir nacionaliniu lygiu.

Žmogiškųjų išteklių vadyba personalo vadyba personalo valdymas darbuotojų vadyba.

Darbo ištekliai skirstomi į aktyviuosius ir pasyviuosius. Aktyvieji darbo ištekliai - iš tikrųjų užimti arba dirbantys gyventojai. Pasyviuosius darbo išteklius sudaro darbingo amžiaus gyventojai, šiuo metu neužimti darbine veikla, tačiau sudarantys rezervą: dirbantys nuosavuose ūkiuose arba namų ūkius tvarkantys asmenys, trumpalaikiai ir ilgalaikiai bedarbiai, kareiviai, atliekantys privalomąją tarnybą.

Šiuolaikiškiau terminas žmogiškųjų išteklių valdymas gali būti vartojamas siekiant apibūdinantis veiklas, dažniausiai siejamas su personalo valdymu.

Žmogiškųjų išteklių vadyba – tai organizacijoje priimami sprendimai ir veiksmai, darantys tiesioginę įtaką joje dirbantiems žmonėms. Žmogiškųjų išteklių vadyba ragina individus užsibrėžti asmeninius tikslus ir gauti atlyginimą, padeda jiems kurti savo elgesį pagal organizacijos, kurioje jie dirba, tikslus. Žmogiškųjų išteklių vadyba - visuma veiklų, užtikrinančių reikiamos darbo jėgos pritraukimą į organizaciją, jos tobulinimą ir išlaikymą.

Kita nuomonių grupė pabrėžia strateginį žmogiškųjų išteklių valdymo pobūdį. Pavyzdžiui, žmogiškųjų išteklių valdymas apibrėžiamas kaip vadybinis požiūris, išreiškiantis poreikį sukurti ir integruoti įvairias personalo politikas, palaikančias organizacinę strategiją (Buchanan et al.).

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 137 KB
  • 2014 m.
  • 28 puslapiai (862 žodžiai)
  • Akvilina
  • Žmogiškieji Ištekliai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogiškieji Ištekliai skaidrės. (2014 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskieji-istekliai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:33
×