Žmogiškieji ištekliai Švedijoje


Žmogiškųjų išteklių valdymo ypatumai Švedijoje. Verslo kultūra. Švedijoje organizacijose vyrauja mažos galios distancija. Įmonių organizacinė struktūra ganėtinai plokščia. Vadovai praktiški , organizuoti ir priklausantys nuo palaikymo. Darbuotojai yra itin. Švedijos valstybė pasižymi individualizmu. Švedija yra moteriška valstybė. Švedijoje taisyklės ir tvarka be galo svarbu ir ten manoma. Darbas švedų gyvenime yra didžiausia vertybė. Verslo etiketas. Per verslo susitikimus. Kadangi itin vertinama. Tarp švedų verslininkų vyrauja konservatyvus aprangos kodas. Visi susitikimai. Punktualumas yra labai vertinamas ir net privalomas siekiant užmegzti sėkmingus verslo ryšius.

Švedijoje organizacijose vyrauja mažos galios distancija. Vadovai su pavaldiniais bendrauja tiesiogiai, vyrauja neformali darbo aplinka į vadovus kreipiamasi vardu. Skatinamos lygios teisės.

Vadovai praktiški , organizuoti ir priklausantys nuo palaikymo, pasitikintys savo pavaldiniais. Teikiantys pirmenybę atvirai diskusijai ir susitarimui, o ne informacijos apsikeitimui tarp funkcinių padalinių rašytiniu formatu. Vadovas į sprendimo priėmimo procesą įtraukia kiekvieną komandos narį – jų nuomonė yra vertinama. Kai sprendimas priimamas, daugiau tuo klausimu nebediskutuojama.

Švedijos valstybė pasižymi individualizmu, ypač gerbiamas asmens prioritetas ir šeimos vertybės. Organizacijose ryški autonomija ir nepriklausomybė.

Švedija yra moteriška valstybė. Svarbūs tarpasmeniniai santykiai, gyvenimo kokybė, fizinė aplinka, auklėjimas, trumpai tariant svarbiausia yra globėjiškos visuomenės kūrimas. Švedijoje daug verslininkių, vadovių moterų ir jos vertinamos lygiai taip pat kaip vyrai, nėra lyčių diskriminacijos. Moterys jaučiasi lygiavertėmis partnerėmis ir yra tokiomis laikomos. Nėra diskriminuojamos atlyginimų bei postų atžvilgiu. Moteriškoje valstybėje, sprendžiamoms problemoms pirmenybė teikiama deryboms ir kompromisams.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (474 žodžiai)
  • Kristina
  • Žmogiškieji ištekliai Švedijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogiškieji ištekliai Švedijoje. (2014 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskieji-istekliai-svedijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:16
×