Žmogiškųjų išteklių analizė


Įvadas. Įmonės žmogiškųjų išteklių analizė. Personalo poreikio nustatymas – organizacinė struktūra. Darbo vietos pareiginė instrukcija. Žmogiškųjų išteklių paieškos analizė. Darbo autorių CV. Atlyginimo už darbą struktūra. Delegavimo matrica, vadovaujantis 6K taisykle. Nurodymai darbuotojui, naudojantis 7K taisykle. Išvados. Literatūros sąrašas.


UAB „X“ yra įmonė, veikianti Lietuvos rinkoje daugiau nei dešimtmetį nuo 2001 m. Per tą laiką įmonė nuolatos plėtė savo veiklą, augo įmonės pardavimai, didėjo įmonės darbuotojų skaičius, nuosavas prekės ženklas „Ekolangai“ įgijo didesnį žinomumą visuomenės narių tarpe. Įmonės veikla – plastikiniai langai, įmonės partneriai – didžiausi Lietuvos ir užsienio tiekėjai, įmonės stiprioji pusė – patyrę ir profesionalūs darbuotojai. Įmonė didelį dėmesį skiria savo darbuotojams, jų nuolatiniam tobulinimui bei motyvavimui. Įmonė laikosi taisyklės, kad pelningai veikti gali tik tuomet, kai joje dirba profesionalūs ir motyvuoti dirbti darbuotojai.

Temos aktualumas. Žmogiškieji ištekliai ir jų valdymas kasdien tampa vis svarbesniu aspektu, siekiant tikslingo įmonių valdymo ir jų veiklos efektyvumo užtikrinimo. Šiuolaikinėmis sąlygomis, kai vyksta globalizacijos ir tarptautinės integracijos procesai, sparčiai formuojantis žinių visuomenei, vis didesnę reikšmę įgauna žmogiškųjų išteklių vadyba. Žmogiškųjų išteklių valdymas yra specifinė valdymo rūšis, kuri žymiai įtakoja įmonės veiklą. Pastaraisiais dešimtmečiais sėkminga verslo plėtra yra neįsivaizduojama be tinkamai pasirinkto ir efektyviai veikiančio personalo. Žmogiškasis kapitalas įgyja vis didesnę vertę kiekvienos įmonės veikloje. Darbuotojai dažnu atveju gali pasiekti konkurencinį įmonės pranašumą, tačiau siekiant darbuotojų pasitenkinimo darbu reikalinga juos tinkamai valdyti ir motyvuoti darbui.

Kaip pažymi L. Lobanova (2009, p. 234), „žiniomis grindžiamoje visuomenėje žmogiškųjų išteklių vertė ir žmogiškųjų išteklių valdymo specialistų svarba bei poreikis didėja“. Tai rodo, kad įmonės vis daugiau dėmesio turi skirti žmogiškiesiems ištekliams ir jų valdymo vadybai. Tam pritaria J. Jagminas ir I. Pikturnaitė (2009) pažymėdami, kad kiekvienos organizacijos žmogiškieji ištekliai yra unikalūs, todėl sukuria įmonės konkurencinį pranašumą ir yra jų efektyvios veiklos pagrindas. V. Domarkas ir V. Juknevičienė (2007) akcentuoja, kad pagrindinės priemonės, siekiant įmonių veiklos veiksmingumo rinkoje, yra tinkamas personalo parinkimas, jo motyvavimas, ugdymas, kas sukuria įmonėms ekonominį efektyvumą ir konkurencingumą rinkoje.

Tikslas: išanalizuoti realiai egzistuojančios organizacijos žmogiškųjų išteklių valdymo aspektus ir parengti gyvenimo aprašymus, delegavimo matricą pagal 6K taisyklę bei nurodymus darbuotojams pagal 7K taisyklę.

Darbo uždaviniai:

Parengti visų grupinio darbo autorių CV;

Darbo metodai: mokslinės literatūros šaltinių analizė, dokumentų analizė.

Įmonė „X“ yra rinkoje veikianti nuo 2001 m. Įmonės žmogiškųjų išteklių būklė yra nuolatos kintanti, t.y. įmonės veiklos pradžioje įmonėje dirbo vos keletas žmonių, o šiuo metu įmonėje jau dirba 17 darbuotojų, kurių skaičius nuolatos auga.

Kaip matyti iš paveiksle pateiktos informacijos įmonės darbuotojų skaičius nuo 2001 m. nuolatos augo iki 2008 m. Ekonominio nuosmukio metu 2009 m. įmonės darbuotojų skaičius sumažėjo iki 7 darbuotojų, tačiau jau nuo 2010 m. stebimas tendencingas įmonės darbuotojų skaičiaus augimas. Tokios darbuotojų skaičiaus kaitos tendencijos rodo, kad įmonė veikia stabiliai, vertina savo žmogiškuosius išteklius(dauguma darbuotojų įmonėje dirba 5-10 metų), siekia juos išlaikyti ir plečia savo darbuotojų ratą.

Įmonės darbuotojų amžiaus struktūra pristatoma 1.2 paveiksle.

Kaip matyti iš 1.2 paveiksle pateiktos informacijos, beveik pusė (46 proc.) įmonėje dirbančių darbuotojų yra 30-39 metų amžiaus. Beveik ketvirtadalis (24 proc.) įmonės darbuotojų yra 20-29 metų amžiaus. Kiek mažiau nei penktadalis (18 proc.) įmonės darbuotojų yra asmenys, kurių amžius yra 40-49 m. Mažiausiai (12 proc.) darbuotojų įmonėje yra 50-59 m. amžiaus. Tai leidžia daryti išvadą, kad įmonėje dirba įvairaus amžiaus darbuotojai, kurių dauguma yra vidutinio amžiaus asmenys.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (5475 žodžiai)
  • Dagnė
  • Žmogiškųjų išteklių analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogiškųjų išteklių analizė. (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 12:48
×