Žmogiškųjų išteklių atranka skaidrės


Pagrindiniai atrankos proceso etapai. Pagrindiniai atrankos metodai. Testavimas. Individualūs testai. Rekomendacijų tikrinimas. Renkant žodines rekomendacijas reikia laikytis tokių taisyklių. Atrankos pokalbis (interviu). Asmeninio atrankos pokalbio taisyklės. Svarbiausi klausimai, užduodami atrankos pokalbio metu. Ruošiantis pokalbiui būtina atkreipti dėmesį į tokius aspektus.

Testavimas; Diskusijos grupėse; Darbo bandymas; Biografijos tyrimas ir rekomendacijų tikrinimas; Sveikatos tikrinimas; Interviu.

Intelekto testai; Motorinių ir fizinių gebėjimų testai; Asmenybės ir interesų testai; Žinių testai; Emocinio intelekto testai.

Rekomendacijos atrankoje naudojamos dviem tikslais: - patikrinti, ar kandidato pateikta informacija apie save yra teisinga; - gauti papildomos informacijos apie kandidatą. Rekomendacijos būna: rašytinės (vadinamieji rekomendaciniai laiškai), suteikiamos žodžiu.

Laikytis takto; 2) Rekomendacijos daug vertingesnės, jeigu prašoma ne tik asmeninės, bet ir profesinės charakteristikos; 3) Rekomenduoti kandidatą turėtų žmogus, kuris gerai žino, kaip kandidatas dirba – tiesioginis viršininkas, kolega; 4) Objektyvumo dėlei verta prašyti, kad kandidatą rekomenduotų ne vienas, o du ar trys jį darbe pažinoję vadovai ir kolegos; 5) Esant galimybei, reikia rinktis įvairesnius rekomendacijų šaltinius; 6) Prieš skambinant, siūloma paruošti pokalbio schemą ir surašyti klausimus; 7) Kalbant su nepažįstamu žmogumi apie kandidatą, geresnių rezultatų galima tikėtis pokalbio pradžioje ne klausinėjant naujos informacijos, o prašant patvirtinti tai, ką mums sakė kandidatas, nes taip pradėjus pokalbį, lengviau pereiti prie atvirų, labiau dominančių klausimų; 8) Netgi atsižvelgus į visus patarimus, rekomendacijų rinkimas yra tik papildomas būdas daugiau sužinoti apie kandidatą.

Atrankos pokalbis (interviu) – tai formalus pasikeitimas informacija (faktais, požiūriais ir įspūdžiais) tarp darbdavio ir kandidato. Pagal turinį atrankos pokalbiai (interviu) skirstomi į tokias grupes: Griežtai apibrėžti, arba struktūruoti pokalbiai: visiems kandidatams užduodami iš anksto suformuluoti klausimai.

  • MS PowerPoint 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Žmogiškųjų išteklių atranka skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Žmogiškųjų išteklių atranka skaidrės. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-atranka-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:27
×