Žmogiškųjų išteklių vadyba UAB Eco taxi įmonėje


Žmogiškųjų išteklių vadyba UAB Eco taxi įmonėje Įvadas. Įmonės pristatymas. Mokymų organizavimas ir efektyvumo vertinimas. Naujų darbuotojų mokymas. Karjeros planavimas ir valdymas. Darbuotojų kaita ir jos valdymas. Rezultatais grindžiama vertinimo ir atlygio sistema. Finansinis ir nefinansinis atlygis. Naudų paketai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kalbant apie žmogiškuosius išteklius, pirmiausia reikia suprasti, kas tai tokio. Bendrai, žmonės dirbdami organizacijoje įgyja specialiųjų gebėjimų, dažnai atsiskleidžia jų talentai ir požiūriai, jie daro įtaką produktyvumui, kokybei bei pelningumui. Taip pat atsiskleidžia ir kitokie darbuotojų gebėjimai - organizacijos darbuotojai nustato visuotinas strategijas ir tikslus, sukuria projektavimo darbų sistemas, gamina prekes ir jas parduoda, dalyvauja kontroliuojant kokybę, paskirstant finansinius išteklius, rinkos produktus ir paslaugas. Visose šiose srityse žmonės atlieka svarbias organizacijos funkcijas, veiklas ir taip tampa „žmogiškaisiais ištekliais“.

Personalo paieškos organizavimu užsiima įmonės administracija. Įmonės administracija ieško darbuotojų pagal tam tikrus reikalavimus ir siūlydami tam tikras salygas siekiant rasti tokį darbuotoją, kokio įmonei reikia. Personalo paieškai yra sukurti darbo skelbimai. Didžioji dalis skelbimų yra sukurti paiešai žmogaus vairuotojo pareigom. Mūsų darbo skelbimas atrodo taip:

Gavusi norinčio žmogaus dirbti šitoje įmonėje duomenis, administracija peržiūri visus kandidatus ir yra išrenkami labiausiai tinkanys žmonės. Su jais yra susisiekiama ir kviečiama į darbo pokalbį. Pokalbyje yra aptariamos visos darbo sąlygos ir užduodami kausimai kurie papildomai padeda suprasti, ar kandidatas yra tinkamas darbui UAB "Eo Taxi". Klausimai gali būti užduoti tokie:

Kokiu dažniu jums atrodo reikėtų rūpintis automobilo priežiūra bei švara?

Po visu klausimų ir pokalbio vyksta derybos su kandidatu ir yra aptariami kandidatų iškilę klausimai. Po pokalbio UAB "Eco Taxi" pasilieka galimybę apsvarstyti sprendimą ir kandidatams yra pranešama apie nuosprendį telefonu savaitės bėgyje.

Darbuotojų atrankos procedūra yra sunkus etapas, nes administracija turi parinkti tinkamiausia žmogų į tą darbą. Kadangi įmonė ieško darbuotojų per darbo skelbimų tinklalapį, galima tikėtis, kad daugelis žmonių gali peržiūreti skelbimą. Administracija tuomet turi peržvelgti visų atsiliepimus ir atrinkti labiausiai tinkančius kandidatus ir su jais susitarti dėl pokalbio.

Personalo atrankos proceso etapai yra labai svarbūs norint atsirinkti potencialius darbuotojus sąžiningai. Šiais etapais besivadovaujant yra prižiūrima, kad kiekvienas kandidatas būtų įvertintas ir su juo dėl sprendimo būtų susisiekta. Šie etapai gali būtų koreguojami atsižvelgiant į įmonės specifiką. Personalo atranokos etapai:

Manau, kad UAB „Eco Taxi“ tolimesniam veiklos tobulinimui reikėtų :

Kaip pasiekti, kad darbuotojų ugdymas ir mokymas duotų realią praktikinę naudą?

Personalo ugdymas – sudėtinga sistema, kuriai priklauso šios būdingos charakteristikos:

Kryptingumas ir sudėtingi ryšiai. Vienos posistemės pasikeitimas būtinai sukelia kitų nesklandumų kitai posistemei. Todėl tobulinant vieną sritį, reikėtų atsižvelgti į tai, kaip pasikeis esama kita sritis.

Bendri tikslai kurie yra nustatyti vadovaujantis UAB „Eco Taxi“ organizacijos politikos.

Nesudėtinga organizacinė struktūra. Kadangi įmonė nėra didelė palyginus su kitomis taxi įmonėmis, jos vidinė struktūra nėra išskaidoma pagal objektus, lygius, planavimo terminus ir kitas posistemes. Šioje įmonė viskas yra skirstoma tik į vieną, objektų sritį (valdymo personalas, vairuotojai).

Įmonės darbuotojų, o ypač jų vairuotojų ugdymo poreikis nustatomas gan paprastai. Dažniausiai naujiems vairuotojams yra skiriami kelių dienų mokymų kursai, kad jie susipažintų su pačia darbo tvarka bei darbo taisyklėmis. Kuomet būsimasis vairuotojas išklauso visą reikiamą medžiagą, jo žinios yra patikrinamos kvalifikuoto personalo. Tuomet vairuotojų darbas ir jo rezultatai yra stebimi intensyviai 2 mėnesius. Išanalizuojant vairuotoju rezultatus, kvalifikuotas personalas nusprendžia ar rezultatai atitinka įmonės keliamus reikalavimus. Jeigu rezultatai neviršija bent pusės įmonės nustatytos normos – su vairuotoju užsiims personalo vadovas.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 137 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4638 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arvydas
  • Žmogiškųjų išteklių vadyba UAB Eco taxi įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogiškųjų išteklių vadyba UAB Eco taxi įmonėje. (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-vadyba-uab-eco-taxi-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:42
×