Žmogiškųjų išteklių valdymas kursinis darbas


Verbavimas ir atranka. Socializacijos (adaptacijos) paskirti. Veiklos vertinimas. Pareigų paaukštinimas, perkėlimas, pareigų pažeminimas ir atleidimas iš darbo vietų. Mokymo ir tobulinimo tikslas. Perkėlimas į kitas pareigas. Bausmės, pažeminimai ir atleidimai iš pareigų. Žmogiškųjų ištekliu sisteminis valdymo požiūris.


Todėl darbo tikslas būtų išsiaiškinti ir išnagrinėti žmogiškųjų išteklių valdymą, jo sampratą bei pritaikymą organizacinėje struktūrje. Bus taikomas mokslinės teorinės literatūros ir kiti informacijos šaltiniai .

Darbo uždaviniai siekiant sužinoti plačiau, būtų tokie:

Kas yra personalo valdymas.

Zmoniu istekliu valdymo procesas

ŽI principai

Zmoniu istekliu planavymas

ŽI politika ir strategija

ŽI auditas.

5 darbo užmokesčio ir atlyginimų valdymą;

11 lygias galimybes bei įtvirtinančius veiksmus;

13 nusiskundymus ir darbo santykius.

kad žmogiškieji ištekliai – didžiausias organizacijos turtas, bet jis labiau pabrėžia šiuos

sukurti aplinką, skatinančią darbuotojų kūrybingumą ir energiją;

Žmonių išteklių planavimas apima keturias pagrindines kryptis:

ateities balanso planavimas – lyginamas reikiamų darbuotojų skaičius su esamų darbuotojų skaičiumi, kurie liks organizacijoje;

ateities balanso planavimas skatina planuoti darbuotojų tobulinimą ar atleidimą iš darbo;

taip pat, ateities balanso planavimas skatina ir planuoti darbuotojų tobulinimą, kuris užtikrina organizacijai nuolatinį patyrusio ir sugebančio personalo tiekimą.

Kad organizacija dirbtų efektyviai, žmonių išteklių programos vadovai turi apgalvoti du pagrindinius veiksnius:

Atliekant verbavimo procesą, juo siekiama sudaryti gana didelę kandidatų grupę, kad vadovai galėtų atsirinkti jiems reikalingos kvalifikacijos darbuotojus. Prieš atliekant verbavimo procesą, tam paskirti darbuotojai turi aiškiai žinoti pareigas kurioms reikalingi darbuotojai. Darbo analizė – pirmasis verbavimo proceso žingsnis. Atlikus tam tikro darbo analizę (jo turinį ir vietą organizacijoje), jis įtraukiamas į organizacinę valdymo struktūrą, kurioje yra atliekamas darbo ar pareigybių aprašymas. Į šį aprašymą įeiną pareigybės pavadinimas, pareigos ir atsakomybė, (pvz.: pardavimų vadovas: į pareigas įeina pardavimų personalo ir administracijos samdymas, mokymas ir vadovavimas; atsakingas už skyriaus darbo rezultatus; atsiskaito divizijos vadovui). Kai pareigybės aprašymas jau nustatytas, tada sukuriama jį papildantis samdos ar darbo apibūdinimas. Jis apibrėžia išsilavinimą, patirtį ir įgūdžius, kurių turi turėti asmuo, kad galėtų efektingai atlikti tam tikras pareigas.

1. organizacijos viduje – daug firmų naudoja vidinę verbavimo ar pareigų paaukštinimo politiką. Ši politika turi tris pagrindinius pranašumus: pirmiausia, tokie asmenys yra jau susipažinę su organizacija ir jos nariais, o tai padidina jų sėkmės galimybę, taip ši politika skatina lojalumą ir įkvepia organizacijos narius, galiausiai, viduje verbuoti ar paaukštinti yra daug pigiau nei samdyti naujus darbuotojus.

2. organizacijos išorėje – žiniasklaida, įdarbinimo agentūros, aukštosios mokyklos, internatas ir kt.

L.Gratton nuomone,organizacijos sėkmė priklauso nuo to, kaip ji sugeba suderinti ŽI su strateginiais verslo tikslais. Dėl šių dviejų kintamųjų ryšio iškyla trys esminiai klausimai:

1. Kokiu būdu ir kaip žmogiškųjų išteklių valdymo strategija yra susijusi su verslo strategija?

3. Kokia žmogiškųjų išteklių veikla padeda tarpusavyje susieti verslo strategiją su veiklos rezultatais?

IŠVADOS: žmogiškųjų ištekliu valdymas Lietuvoje nėra labai išplėtotas. Darbuotojams reikalingos skatinimo priemonės. Būtinas dėmesys žmogiškųjų ištekliu organizacijoje.

PASIŪLYMAI: Įkurti organizaciją, kuri rūpintųsi ir kovotų už žmogiškųjų ištekliu įmonėse. Atkreipti dėmesį į darbuotojų pageidavimus šioje srityje, bei konsultuotis su specialistai

  • Turizmas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4847 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Žmogiškųjų išteklių valdymas kursinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogiškųjų išteklių valdymas kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-valdymas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:20
×