Žmogiškųjų išteklių valdymas skaidrės


Žmogiškieji ištekliai. Žmogiškųjų išteklių valdymas. Žmogiškojo kapitalo valdymas organizacijose. Žmogiškųjų išteklių. Veiklos sritys. Personalo vadovas. ŽI valdymo rolės. ŽI valdymo rolių kaita. Žmogiškųjų išteklių valdymo iššūkiai. ŽI valdymo iššūkiai. Darbuotojų pokyčiai. Verslo etika. Išvados.

Žmogiškųjų išteklių valdymas Veiklos kryptis, praktika ir sistemos, kurios paveikia darbuotojų elgseną, požiūrį ir darbus pasiekiant tam tikrus organizacinius tikslus. Projektuojant žmogiškųjų išteklių valdymo sistemas yra siekiama užtikrinti, kad žmogaus talentas yra išnaudojamas veiksmingai, norint pasiekti organizacinius tikslus. Nesvarbu toje įmonėje 10 ar 1 000 darbuotojų, tačiau kiekvienas darbuotojas yra atrenkamas, apmokomas ir efektyviai valdomas. Kas yra žmogiškųjų išteklių valdytojas? Kiekvienas veiklos valdytojas iš esmės yra žmogiškų išteklių valdytojas. Žmogiškųjų išteklių specialistai projektuoja procesus ir sistemas, kurias veiklos vykdytojai padės įgyvendinti.

Visose organizacijose yra daug išteklių, kurie turi įtakos organizacijos egzistavimui. Organizacijos privalo tinkamai valdyti keturis kapitalo tipus: Fizinius: pastatus, žemę, kompiuterius, automobilius, įrangą ir kt. Finansinius: Pinigus, finansinius išteklius, vertybinius popierius ir t.t. Nematerialius: mokslinių tyrimų rezultatus, patentus, informacines sistemas, dizainą, veiklos procesus ir kt. Žmogiškuosius: Asmenis turinčius talentą, gebėjimus, profesinę patirtį, santykius ir t.t.

Visų šių kapitalo tipų įtaka visose organizacijose yra skirtinga, tačiau žmogiškųjų išteklių valdymas yra tarsi klijai, kurie suklijuoja visus kapitalo tipus. Žmogiškasis kapitalas tai ne tik žmonės organizacijoje, tuo pačiu tai yra ir tai, ką tie žmonės atsinešė į organizaciją ir kuom prisidėjo prie organizacinės sėkmės. Žmogiškasis kapitalas yra sugebėjimų, žinių, įgūdžių, patirties ir motyvacijos visuma.

Strateginis žmogiškųjų išteklių valdymas: ŽI planavimas, matavimas, panaudojimas, technologija; 2.

  • MS PowerPoint 516 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Klaudijus
  • Žmogiškųjų išteklių valdymas skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Žmogiškųjų išteklių valdymas skaidrės. (2014 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-valdymas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:57
×