Žmogiškųjų santykių mokykla referatas


Įvadas. Bihevioristinė mokykla Organizacija yra žmonės. Žmonių santykių judėjimas. ,,Hawthorne" efektas. Humanistinė valdymo kryptis. M. P. Follett. Klasikinės ir Žmogiškųjų santykių mokyklų pagrindinių teiginių palyginimas. X ir Y teorijos. Išvados. Naudota literatūra.

Vadybos praktika labai sena. Apie tai liudija gausūs senovės paminklai, kuriuos buvo galima pastatyti tik bendromis daugelio žmonių pastangomis. Senovės organizacijose aukščiausiosios grandies vadovų grupės buvo labai negausios, mažai buvo ir vidutiniosios grandies vadovų. Beveik viskas priklausydavo nuo vadovo valios, kuris spręsdavo atsižvelgdamas i savo patirtį ir intuiciją. Tada mažai rūpėjo, kaip vadyti. Tačiau keičiantis visuomenei bei organizacijoms atsirado poreikis mokytis kaip reikia valdyti, todėl atsirado valdymo koncepcijos. Pirmąją mokslinę valdymo koncepciją suformulavo F. Teiloras. Vėliau atsirado klasikinė (administracinė) mokykla, kuri pradėjo tirti visas organizacijos valdymo problemas. Šios mokyklos pradininkas A. Fajolis. Tačiau aptartos valdymo teorijos nepakankamai vertino žmogaus vaidmenį bei interesus. Šį trūkumą bando pašalinti žmogiškųjų santykių mokykla: M. Folet, F. Hercbergas, E. Meijo ir G. Miunsterbergas. Šią problemą bandysime atskleisti savo darbe remdamiesi S. P. Robbins, S. Puškoriaus, B. Neverausko, J. Rastenio darbais, A. Šalčio darbais.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2019 žodžiai)
  • Mokykla
  • Toma
  • Žmogiškųjų santykių mokykla referatas
    8 - 4 balsai (-ų)
Žmogiškųjų santykių mokykla referatas. (2013 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-santykiu-mokykla-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 01:49
×