Žmogiškumo motyvas lietuvių prozoje pagal J.Aputį


Zmogiskumas. Zmogiskumas rasinys. Žmogiškumas literatūroje. Zmogiskumas lietuviu literaturoje. Zmogiskumas lietuviu prozoje. Zmogiskumas apucio kuryboje. Rasinys apie zmogiskuma. Žmogiškumas vertybė. Ar zmogiskumas vis dar vertybe. Aputis rasinys.

Žmogiškumo motyvas lietuvių prozoje pagal j. Aputį

Šiuolaikinėje visuomenėje kylanti problema – žmonių nedraugiškumas, savanaudiškumas, egoizmas, patyčios, nepagarba. Diskriminacija, netolerancija supa mus iš visų pusių. Žmogiškumas kuo toliau, tuo labiau nyksta, yra nuvertinamas. Žmogiškumo ir smurto susidūrimas yra pagrindinė j. Apučio kūrinių tema, o išeities ieškojimas - didžiausias autoriaus rūpestis.

J. Aputis svarbiausiomis vertybėmis, kurias reikia perduoti jaunajai kartai laiko žmogiškumą ir dvasingumą. Jo kūriniai paprasti, kasdieniški, tačiau juntamas stiprus psichologinis veikėjų išgyvenimas. Išoriškai tarsi nieko svarbaus neatsitinka, tačiau kažkas vyksta žmogaus jausmų pasaulyje, jo sąmonėje. Situacija visada susijusi su pagrindinio veikėjo apmąstymais, prisiminimais, jausminiu pasaulio įvertinimu. Jo kūriniuose kompleksų slegiamas ir išsigandęs žmogus glaudžiasi prie tų, kurių pusėje jėga.

Novelėje "nakvynė virš vezuvijaus" traukiniu važiuojantis poetas, guli ant viršutinio gulto ir negali užmigti, bijodamas, kad užmigęs nukris apačion kur guli nėščia moteris. Toks elgesys parodo žmogaus jautrumą. Tokių žmonių yra daug, tačiau jų tiesiog nepastebime.

J. Apučio herojai atkakliai braunasi į savo vaikystę, bandydami suvokti, kada jie buvo geri, kada niekingi. Jo kūrinių herojai jaudinasi net tuomet, kai sapne niekingai pasielgia. Tada jie stengiasi tikrovėje kažką daryti, kad tik nusikratytų persekiojančio išdavystės košmaro. Jo aprašomi herojai sau neatleidžia ir nieko nepamiršta, neapgaudinėja savęs. Glaudus ryšys su praeitimi yra pagrindinė įdėja, nuo kurių iš dalies priklauso j.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (407 žodžiai)
  • Mokykla
  • Milda
  • Žmogiškumo motyvas lietuvių prozoje pagal J.Aputį
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogiškumo motyvas lietuvių prozoje pagal J.Aputį. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskumo-motyvas-lietuviu-prozoje-pagal-japuti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:11
×