Žmogus – asmuo ir žmogus - visumos dalis


Esė apie žmogų. As visumos dalis. Asmens identitetas. Ese kas yra žmogus.

Žmogus – asmuo ir žmogus - visumos dalis. Nagrinėdamas žmogų ir jo veiklą savo darbe susidūriau su tarsi persipynusiomis tarpusavyje asmens ir vaidmens sąvokomis. Tekste jaučiamas žmogaus dvilypumas: žmogus, kaip asmuo ir žmogus, kaip visuomenė. Kūrinyje šie du žmogaus būties aspektai visuomet tarsi, persipynę, tai jungiami, tai skiriami ir vėl jungiami.

Nagrinėdamas žmogų ir jo veiklą savo darbe susidūriau su tarsi persipynusiomis tarpusavyje asmens ir vaidmens sąvokomis. Taigi peršasi mintis, kad pasaulis, kuriame mes gyvename, yra sukarpytas, suskaidytas į daugybę atskirų, bet tarpusavyje susijusių, susipynusių dalelių. Žmogus visada yra apsuptas kitų. Tie kiti-tai ne tik asmenys, su kuriais jis bendrauja, bet ir visas socialus pasaulis, su kuriuo sieja tam tikri ryšiai, įsipareigojimai. Visose socialinėse situacijose stengiamasi išlaikyti asmens identitetą, tačiau tuo pat metu šis identitetas yra tarsi pranyksta tose pačiose socialinėse situacijose.

žmogus kasdieniniame gyvenime yra paniręs į visuomenę. Jis yra apribotas įvairių socialinių normų bei institucijų, vykdo jam skirtas roles (politikas, mokytojas, verslininkas). Kiekvienas žmogus visuomenėje atlieka tam tikrą vaidmenį, kurį sąlygoja aplinka.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Auksė
  • Žmogus – asmuo ir žmogus - visumos dalis
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogus – asmuo ir žmogus - visumos dalis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-asmuo-ir-zmogus-visumos-dalis.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 09:31
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo