Žmogus esi tiek, kiek tau rūpi kiti


Zmogus esi tiek kiek tau rupi kiti rasinys. Gerumas rasinys. Zmogaus gerumas rasinys. Rašiniai apie gerumą. Humaniškumas rašinys. Zmogus esi tiek kiek tai rupi kiti. Samprotavimas apie geruma. Rasinys apie humaniskuma. Esi zmogus tiek kiek tau rupi kiti. Esė apie zmogaus grozi ir geruma.

Žmogus esi tiek, kiek tau rūpi kiti.

Ar girdėjote graikų mitą apie narcizą? Apie beprotiško grožio vaikiną, kuris, norėdamas atsigerti, pamatė savo atvaizdą vandenyje ir įsimylėjo save iki beprotystės ribos. Jis nedovanojo meilės niekam kitam, tik sau pačiam. Ko gi vertas toks žmogus? Tas, kuris rūpinasi tik savimi ir savo aplinka, neskleidžia gėrio aplinkiniams, kuriam nesvarbus nelaimingesnis už jį. Negalime likti abejingi alkanam, sergančiam, ištiktam bėdos... Juk pasaulio juda priekin tik todėl, kad laikomės moralinių normų ir esame žmoniški. Juk priešingas elgesys privestų žmoniją prie susinaikinimo. Sunku pamatuoti žmogaus didybę humaniškumo prasme, tačiau manau, kad jis auga sulig savo gerais darbais kitiems.

Žmogus ugdo savyje žmogų rūpindamasis kitais. Padėdami nelaimingesniems, prasčiau gyvenantiems, ugdome savo humaniškumą, tuo pačiu tapdami pavyzdžiu kitiems. Martynas Mažvydas, Justino Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ veikėjas, nebuvo abejingas esantiems aplinkui. Nors kitam tai atrodytų šlykštu ir nepriimtina, Mažvydas rūpinosi ligotais, atstumtais, sužalotais vyrais, dalindamasis su jais savo pastoge. Jis sutiko atimti iš savęs ir duoti kitam, pasidalinti savo materialinėmis ir dvasinėmis vertybėmis su nelaimingesniu ir labiau nukentėjusiu už save. Taip pat ir Marija Teresė, kuri savo gerumo vaisių padovanojo ne vienai dešimčiai. Šią moterį jaudino skurdas, badas, ligos ir kitos žmonijos negandos. Marija įsteigė begalę labdarų fondų, įkūrė mokyklas skurstantiesiems, raupsų gydymo centrus, gimdymo namus, tuberkuliozės klinikas ir dar begalę kitų įstaigų, padedančių nuskriaustiesiems.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (632 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žmogus esi tiek, kiek tau rūpi kiti
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogus esi tiek, kiek tau rūpi kiti. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-esi-tiek-kiek-tau-rupi-kiti.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:22
×