Žmogus ir aplinka „Pieno žvaigždės“


Įvadas. “Pieno žvaigždės”. Veiklos sritys. AB „Pieno žvaigždės" Pasvalio filialas. Darbo saugos reikalavimų Pasvalio sūrinėje apžvalga. Įmonės daroma veikla aplinkai. Išvados. Naudota literatūra.

AB ,,Pieno žvaigždės” yra viena stambiausių pieno perdirbimo įmonių Lietuvoje, savo mastu prilygstanti Europoms įmonėms. Kadangi ši įmonė yra labai didelė ir turi net keletą filialų Lietuvos miestuose, mes šiame darbe didesnį dėmesį kreipsime į savo gimtojo miesto – Pasvalio sūrinę, kuri priklauso AB ,,Pieno žvaigždės”.

Mūsų darbo tikslas yra išnagrinėti įmonės veiklą, jos poveikį aplinkai. Taip pat panagrinėti civilinės saugos praktinį pritaikymą šioje įmonėje.

Įmonėje dirba beveik 3000 darbuotojų(per visus filialus).

Pienas, pieno produktai, grietinė, sviestas, jogurtas, sūris, pieno milteliai, ledai, sviestas, šokoladinis sviestelis, varškės desertas, kefyras, desertas, pieno supirkimas, gamyba, tiekimas, didmeninė prekyba, mažmeninė prekyba.

Pasvalio sūrinės filiale dirba apytikriai 360 darbuotojų. Prieš įdarbinimą visi jie privalėjo išklausyti specialų kursą, kuriame buvo supažindinti su Darbo saugos įmonėje taisyklėmis, su įrengimų eksplotavimo ypatumais, bei turėjo praeiti apmokymus, kaip elgtis galimų avarinių situacijų metu.

Darbuotojai, dirbantys šioje įmonėje privalo:

Laikytis asmens higienos reikalavimų(plauti rankas dezinfekciniu muilu, vilkėti specialius rūbus, pirštines, galvos apdangalus...)

Laikytis drausmės(į darbą negalima ateiti neblaiviam arba lengvai apsvaigus nuo kokių tai nors medžiagų ar alkoholio, rūkyti galima tik tam specialiai įrengtose vietose...)

Laikytis saugumo reikalavimų dirbant su technika ir kitais įrenginiais(negalima plauti, valyti įrenginių neįsitikinus, kad jie yra išjungti iš maitinimo tinklo).

Avarinės situacijos metu darbuotojai privalo išlikti ramūs, blaivaus proto ir nepulti į paniką, kuri galėtų sukelti situacijos nevaldomumą.

Kiekvienoje gamykloje visada yra avarinės situacijos netikėtumas. Siekiant to išvengti ar bent jau minimaliai sumažinti, įmonėje yra daugybė saugos priemonių, kuriomis naudojantis gali būti išvengta avarinė situacija.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1539 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainora
  • Žmogus ir aplinka „Pieno žvaigždės“
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogus ir aplinka „Pieno žvaigždės“. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-aplinka-pieno-zvaigzdes.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 05:51
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!