Žmogus ir aplinka rašinys


Žmogus ir aplinka kalbėjimas. 10 klases kalbejimo rasinys. Lietuviu kalbejimas 10 klase parasymas. Viešasis kalbėjimas apie gamta. Zmogus ir aplinka konspektas. Kalbejimo rasinys 10 klasei. Kalbejimo skaidres. 10 klasės lietuvių kalbėjimo skaidrės. Gamta ir zmogus kalbejimas. 10 klases kalbejimo rasinio apimtis.

Žmogus ir aplinka. Mes, žmonės, labai teršiame savo aplinką, keliame jai didžiulį pavojų. Šią temą „žmogus ir aplinka“ aš pasirinkau, nes manau, kad tai yra labai aktuali tema ne tik lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Žmogus nuolat daro vienokią ar kitokią įtaką aplinkai. Senovėje žmonės didelės žalos gamtai nepadarė. Dėl žmonių gausėjimo buvo pradėtos statyti gyvenvietės, darkomas kraštovaizdis, naikinama žaluma. Pradėjus vystytis pramonei, atsiradus garo mašinoms, žmogus vis labiau ir labiau veikė Žemę. Dėl visuomenės veiklos atsiranda vis daugiau kenksmingų atliekų, medžiagų, teršalų.

Šių metų balandžio 15-ąją dieną Islandijoje išsiveržė Eroivajokudlio ugnikalnis. Jis paskleidė didelį vulkaninį pelenų debesį, dėl kurio beveik visoje Europoje buvo uždaryta oro erdvė, atidėti lėktuvų skrydžiai, milijonai keleivių įstrigo oro uostuose, nepasiekė savo kelionės tikslo ir prarado daug laiko.

Mokslininkai mano, kad ugnikalnio išmesti sieros dvideginiai daro įtaką klimatui. Dėl jų prasideda atmosferos atvėsimas.

Lietuvoje, ir visame pasaulyje, yra pastatyta labai daug gamyklų lengvinančių žmonėms gyvenimą – tokių kaip hidroelektrinės, elektrinės, kurios į aplinką išskiria nuodingų teršiančių dujų, sieros oksidų, automobiliai į atmosferą išmeta azoto oksidų dėl kurių susidaro rūgštūs lietūs. Kai kuriose Europos ir Amerikos vietovėse šie lietūs sunaikino didelius plotus miškų.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (630 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agne
  • Žmogus ir aplinka rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogus ir aplinka rašinys. (2011 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-aplinka-rasinys.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 22:34
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!