Žmogus ir aplinka


Kaip aplinka veikia zmogu. Zmogus ir aplinka rasinys. Zmogaus aplinka. Kaip zmogu veikia aplinka. Zmogus ir aplinka referatas. Kaip aplinka veikia zmogu, o zmogus aplinka. Kaip zmogu veikia aplinka o zmogus aplinka rasinys. Aplinka rasinelis. Kaip aplinka.veikia zmogu. Aplinka ir zmogus referatas.

Šio referato tema – „žmogus ir aplinka“. Aplinka – tai ne tik žmogų supančios gamtinės sąlygos, bet ir socialiniai veiksniai. Jie įtakoja kiekvieno iš mūsų veiksmus, pasirinkimus, nuotaiką, netgi gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, kai už lango šviečia saulė, lauke šilta – mūsų nuotaiką puiki, apranga šviesi, noriai einame pasivaikščioti, prasiblaškyti. Jei oras subjuręs ir dar susipykome su artimaisiais ar draugais - nekišame nosies laukan, užsidarome namuose, ignoruojame aplinkinius. Taigi, žmogus ir aplinka yra neatsiejami vienas nuo kito: žmogus veikia gamtą, gamta – žmogų.

Šiais technologijų, materializmo laikais viena didžiausių problemų yra gamtos nesaugojimas. Ankščiau žmogus jai padėdavo, o dabar daro vis didesnį neigiamą poveikį. Aplinka nuolat teršiama, nepagalvojant, kokios skaudžios pasekmės laukia ateityje. Vien einant keliu pakelėse galima pamatyti tiek daug šiukšlių, o kur dar išmetamosios automobilių dujos, iš fabrikų kaminų rūkstantys dūmai, nuotekomis užteršti ežerai, upės... Visa tai kaupiasi, o gamta jau negali pati išsivalyti nuo šito purvo. Mokslininkai pastebėjo, kad toks žmonių abejingumas labai spartina klimato atšilimą, o tai įtakoja daugelio sunkių ligų atsiradimą, išsigimimus. Turime galvoti apie ateitį, juk tik nuo mūsų pačių priklauso, koks gyvenimas laukia mūsų vaikų.

Kaip ir gamta, taip ir socialinė aplinka veikia mus. Kasdien mus supa šeima, artimieji, draugai, pažįstami. Dažnai tenka pastebėti, kad jaunimas pradeda rūkyti ar vartoti alkoholį tik todėl, kad neišsiskirtų iš draugų kompanijos, tai yra netaptų „balta varna“, ar tai daro „dėl mados“. Tokie neapgalvoti dalykai pakeičia žmogų, jis elgiasi galbūt ne taip kaip norėtų. Yra ir tokių, kurie tvirtai laikosi savo nuomonės, daro taip, kaip patiems atrodo geriau. Taip išsiskiria dvi grupės žmonių: tie, kurie žino ko nori, ir prisitaikėliai.

Pagrindinis tikslas – įrodyti, kad žmogaus ryšys su aplinka yra labai stiprus. Taip pat nusakyti didžiausias šiuolaikinio pasaulio problemas, jų sprendimo būdus ir priversti susimąstyti dėl ateities, ekologinių ir visuomeninių problemų.

Žmogiškoji veikla visada vyksta dviejuose tarpusavyje susijuose lygiuose: žmogaus kontaktai su gamta ir žmonių veikla visada yra bendra su kitais žmonėmis – visuomeninė veikla, kuri pasireiškia individualiuose ar grupiniuose kontaktuose. Žmogus visada veikia tam tikros bendrijos – šeimos giminės, tautos, profesinės grupės kolektyvo, religinės bendrijos, politinės partijos ir pan. – rėmuose.

Vienokios elgesio normos ir stereotipai taikomi vaikams, kitokie suaugusiems, vyrams ar moterims, turtingiems ar vargšams. Sakoma, kad šiuolaikiniame pasaulyje jau nebėra žmonių skirstymo į luomus, tačiau kasdieniniame gyvenime matome priešingą reiškinį. Tenka pastebėti turtingųjų abejingumą vargingiau gyvenantiems, netgi bijojimą prisiliesti prie vargšo, tarsi jis būtų raupsuotas. Mes pradedame kritiškai analizuoti visuomenę, kai suvokiame, kaip atskiros socialinės grupės, kurioms mes priklausome, veikia mūsų asmeninį gyvenimą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (2029 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Žmogus ir aplinka
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogus ir aplinka. (2011 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-aplinka.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 05:51
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!