Žmogus ir Dievo santykis neoromantinėje lietuvių literatūroje


Lietuvių esė.

Žmogus ir Dievo santykis neoromantinėje lietuvių literatūroje.


„Daugel mūsų tėvynėje yra puikių ir gražių vietų, daugel yra šalių, kurios pagarsėjo senų tėvelių darbais, bet tarpu jų visų gražiausia ir garsiausia Dainavos šalis“ - kokiais nuostabiais žodžiais V, Krėvė prabyla apie savo gimtąją Dzūkiją! Dainavos šalis ir pati gražiausia, ir nuostabiausia, čia ir žmonės patys dainingiausi, patys geriausi, patys paprasčiausi. V. Krėvės kūrybos ištakos yra gimtoji Dzūkija, taip artima ir brangi. Su didele meile ir begaline simpatija rašytojas prabyla savo kūryboje apie paprastą dzūką, mylintį savo tėvynę, gyvenantį dorai, pažymėtą savitų dzūkišku charakteriu. Ir „Dainavos šalies senų žmonių padavimų“, ir apysakos „Raganius“, ir novelių rinkinio „Šiaudinėj pastogėj“ žmogus yra savitas, unikalus savo gyvenimu, paprastumu, meile tėvynei, gamtai, Dievui, savo artimui. Ir paprasti kaimo žmonės, ir didingi, galingi, bebaimiai padavimų karžygiai, kunigaikščiai yra labai išmintingi, taurūs. Ypač įdomūs, įvairūs ir saviti V, Krėvės sukurti apsakymų rinkinio „Šiaudinėj pastogėj“ veikėjų charakteriai.

V. Krėvės apsakymų žmogus labai įdomus savo išskirtinumu. Tai Dzūkijos kaimo gyventojas, kuriam labiau rūpi ne tiek materialinis pasaulis, kiek jo dvasinis pradas. Rašytojo vaizduojami žmonės pirmiausia saviti tuo, kad jie nepaliesti civilizacijos, kad jie - tikri gamtos vaikai, giliai jaučiantys savo mistišką buvimo žemėje prasmę, kad jie - turtingo dvasinio pasaulio, neeilinės gyvenimiškos patirties, originalaus mąstymo žmonės. Apie žmogų galima daug spręsti iš jo santykio su Dievu - kokį jį įsivaizduoja, suvokia.

  • Lietuvių kalba Esė
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Karolina
  • 2 puslapiai (1260 žodžių)
  • Lietuvių esė
  • Microsoft Word 201 KB
  • Žmogus ir Dievo santykis neoromantinėje lietuvių literatūroje
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogus ir Dievo santykis neoromantinėje lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-dievo-santykis-neoromantineje-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:07