Žmogus ir kompiuteris (2)


Įvadas. Abėcėlinė rodyklė. Kompiuteris ir jo pagrindiniai įrenginiai. Kompiuterio galimybės. Kompiuterio įtaka vartotojui ir aplinkai. Kompiuterio įtaka vartotojo sveikatai. Taisyklinga laikysena dirbant kompiuteriu. Sauga. Vartotojo sauga kompiuterizuotoje aplinkoje. Elektromagnetinės spinduliuotės prevencija. Kompiuterio įtaka žmogaus protui. Primityvios komandos žmogaus smegenims. Atminties skurdinimas naudojantis kompiuteriais ir internetu. Išvados. Paveikslų sąrašas. Literatūros sąrašas. Lentelių sąrašas.

Darbo objektas – žmogus ir kompiuteris.

Darbo tikslas – atskleisti žmogaus bei kompiuterio sąveiką.

Aptarti kompiuterio sampratą bei jo pagrindinius įrenginius.

Atskleisti kompiuterio įtaką vartotojui ir aplinkai.

Išanalizuoti vartotojo saugos ypatumus kompiuterizuotoje aplinkoje.

Aptarti kompiuterio įtaką žmogaus smegenims, psichinei būklei.

Įvesties įrenginys – tai įrenginys, skirtas informacijos apdorojimo sistemai reikalingų duomenų įvesčiai.

Tendencija – tai sąmoningas, šališkas pažiūros, minties kryptingumas

Vaizduoklis – tai kompiuterio išvesties įrenginys, skirtas tekstinei arba grafinei informacijai atvaizduoti.

Kompiuterio įvesties įrenginiai prilyginami žmogaus regos, uoslės, klausos organams. Tuo tarpu išvesties įrenginiai prilyginami kalbos ir lytėjimo organams. Sisteminis blokas – tai tarsi žmogaus smegenys, o išoriniai informacijos kaupikliai kaip žmogaus naudojamos užrašų knygelės, konspektai, knygos. (Žiūrėti lentelę Nr. 1.1)

Pastaruoju metu visame pasaulyje dažnai keliamas klausimas bei atliekami tyrimai apie galimą kompiuterio įtaką žmogaus sveikatai, kadangi žmonija prie kompiuterių praleidžia valandų valandas, ne išimtis ir vaikai, kurių organizmai ypač jautrūs įvairiems išoriniams poveikiams. Laikoma, kad visų rūšių apkrovos dirbančiojo kompiuterio aplinkoje sveikatos sumažinimui būtina:

Vertinant kompiuterio įtaką vartotojo sveikatai, yra išskiriamos keletas pagrindinių sveikatos sutrikimų, kurie kyla dirbant kompiuteriu:

poveikis nėščioms moterims bei apskritai vaisingumui.

Ir svarbiausia - būtina daryti pertraukas, t.y. kas 30 - 40 minučių atitraukti akis nuo ekrano, periodiškai kaitaliojant rankų padėtį, esant galimybei - pavaikščioti.

Pastaruoju metu daug kompiuterių įsigyja piliečiai privačiam naudojimui. Namuose prie kompiuterio ilgas valandas leidžia moksleiviai ir studentai.

Neretai keliamas klausimas – ar darbo vietoje atsiradęs kompiuteris visada yra tik nesavanaudiškas pagalbininkas? Dažniausiai darbuotojo veiklos erdvė yra smarkiai apribota tarp stalo krašto ir sienos, sėdima ant nepatogios kėdės ne visada gerai vėdinamoje patalpoje, kas yra būtina. Kartu su kompiuteriu į darbo vietą atėjo papildomas rizikos faktorius darbuotojo sveikatai.

Vaikai ištisomis dienomis žaidžia kompiuterinius žaidimus, kurie dažnai įvardijami “beprasmiais”, kadangi jie tik ne tik ištuština tėvų pinigines, bet ir jiems patiems nesuteikia nieko gero. Nuolatinis toks pat bėgiojimas ratais, šaudymas į tuos pačius žmogeliukus ar kitus gyvius po truputį sekina smegenis ir vaikas nebemąsto, o tiesiog atlieka komanda – bėga, šaudo ir ir pan.. Keisčiausia, kad didžioji dalis populiariausių pasaulio žaidimų pagrįsti būtent tokiu principu, nors tai monotoniška smegenimis, tačiau daugumai vartotojų įdomu ir priimtina. Kiekvieną dieną vaiko smegenys tarpsta šiame „gėryje“, o taip pat tai vis dažniau atsiranda asmenų ypač paauglių tarpe įvairių priklausomybių nuo žaidimų. Skaitydami knygas ar atlikdami kitokią meninę veiklą žmogus bent jau lavina vaizduotę, o žaidimuose viskas iškart pateikiama ekrane, smegenims nelieka jokio darbo.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 134 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1963 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Žmogus ir kompiuteris (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Žmogus ir kompiuteris (2). (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-kompiuteris-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:06
×