Žmogus ir kompiuteris referatas


Įvadas. Kompiuterių evoliucija žmogaus gyvenime. Žmogaus ir kompiuterio bendravimas. Pagrindiniai žmogaus su kompiuteriu bendravimo veiksmai. Teksto skaitymas. Klausa. Lytėjimas. Judesys. Ar žmogus skiriasi nuo kompiuterio? Kompiuterio įtaka vartotojui ir aplinka. Kompiuteris bukina žmogaus protą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tačiau gali būti daug įvairių aparatūrinės įrangos konfigūracijų: stalinis (angl. desktop), nešiojamas, delninis. Kaip vystantis kompiuteriams keitėsi bendravimo lygis? Pirmieji kompiuteriai dirbo paketiniu rėžimu, t.y. vartotojas įdėdavo perfokortų kaladę į skaitymo įrenginį, paspausdavo mygtuką Start, ir rezultato atsiimti ateidavo po kelių valandų. Kai kuriems darbams toks metodas taikomas iki šiol, pvz., mokėjimo čekių spausdinimui ar užpildytų formų apdorojimui. Šiuolaikinių kompiuterių atsako į vartotojo veiksmus laikas yra sekundės ar sekundės dalys. Šiuo metu žmogaus ir kompiuterio bendravimas vystosi ta kryptimi, kad kompiuterinės sistemos įmontuojamos į buitinius prietaisus, telefonus, stebėjimo kameras ir pan., todėl žmogui su kompiuteriais tenka susidurti visur ir visada.

Tarkime, vartotojui pateikiamas klausimas, ir jis atsako paspausdamas klavišą. Šiuos veiksmus galima išskaidyti į visą aibę etapų: stimulo priėmimas ir perdavimas į smegenis, klausimo apdorojimas, atsakymo suformavimas ir perdavimas raumenims. Kiekvienas iš šių etapų užima tam tikrą laiką, kurį grubiai galima padalinti į reakcijos laiką ir judesio laiką. Reakcijos laikas priklauso nuo to, kokiu kanalu stimulas buvo gautas. Į garsinį signalą žmogus sureaguoja per 150 ms, į vizualinį signalą – per 200 ms, į skausmą žmogus sureaguoja tik per 700 ms. Į kelių signalų kombinaciją sureaguojama greičiau. Treniruotės gali sumažinti reakcijos laiką, o nuovargis – padidinti.

sprendžia problemą. Sužinoti , ar esate prikausomas nuo interneto galima , pagal šią formulę, kai p- reiškia priklausomybę, n- jūsų laisvą laiką ir s- internetui skiriamas laiką:

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3242 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Žmogus ir kompiuteris referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogus ir kompiuteris referatas. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-kompiuteris-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 21 d. 11:52
×