Žmogus ir tauta lietuvių literatūroje


Zmogaus ir tevynes rysys lietuviu literaturoje. Tauta literaturoje.

Žmogus ir tauta lietuvių literatūroje.

Lietuvių literatūroje žmogaus ir tėvynės ryšys yra dažna tema. Patriotinės literatūros atsiradimą daugiausiai lėmė istorinės aplinkybės: valstybės okupacijos ir nuo epochos, kurioje rašytojas tuo metu gyveno, puoselėjamų vertybių. Žmogaus ir tautos ryšys yra naginėjamas Maironio, Vinco Kudirkos, Justino Marcinkevičiaus ir dar daug kitų autorių kūryboje. Jų kūriniuose atsispindi meilė tėvynei, skatinimas būti patriotiškiems bei nacionalinio išsivadavimo idėjos. Tad kaip yra atskleidžiamas ryšys tarp žmogaus ir tautos?

Lietuvių literatūroje labiausiai išryškinamos vertybės yra patriotiškumas ir meilė tėvynei. Maironis – didžiausias 19 amžiaus poetas, istorikas, tautos atgimimo dainius, kuris savo kūryba siekė skatinti lietuvių tautinę savimonę. Tuo metu Lietuva buvo Carinės Rusijos priespaudoje, spauda buvo uždrausta, todėl savo eilėraščių rinkinyje „Pavasario balsai“, kuris buvo išleistas 1895m., yra atskleidžiamas laisvės troškimas ir nacionalinio išsilaisvinimo idėjos. Eilėraštyje „Nebeužtvenksi upės“ lyrinis subjektas kreipiasi i lietuvius, ragindamas juos atsisakyti beviltiškų darbų ir kilti į kovą už tėvynės ateitį.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (676 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justina
  • Žmogus ir tauta lietuvių literatūroje
    10 - 10 balsai (-ų)
Žmogus ir tauta lietuvių literatūroje. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ir-tauta-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:04
×