Žmogus negali gyventi be jausmų ir emocijų


Įvadas. Trumpai apie psichologiją. Emocijos ir jausmai. Emocijų fiziologija. Emocijų išgyvenimas. Baimė. Pyktis. Laimė. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.

Emocijos nuspalvina mūsų gyvenimą. Emocijų pagalba žmonės išgyvena tam tikrus jausmus. Juk mes negalime būti abejingi aplinkos poveikiams, nes vieni jų patenkina poreikius ir yra naudingi, kiti – ne. Visais atvėjais jaučiame skirtingas emocijas: malonumą, džiaugsmą arba nepasitenkinimą, liūdėsį, baimę. Emocijos praneša apie išorinio ar vidinio pasaulio objektų ir reiškinių reikšmingumą mums. Esu studentė, todėl pasirinkau šią temą, kadangi emocijų sąvoka yra sunkiai apibrėžiama, taigi dėl savęs ir kitunoriu išsiaiškinti, bei paanalizuoti.

Šio darbo tikslas išanalizuoti kaip veikia emocijos mūsų gyvenimą, išnagrinėti ką jaučia žmogus įvairiuose emocijų būsenose, aptarti pagrindines emocijas.

Psichologijoje skiriamos kryptis: biologinė, bihevioristinė, humanistinė, kognytivinė ir socialinė – kultūrinė. Jos papildo viena kita. Kiekviena kryptis turi savus tikslus, problemas ir ribas. Visos kartu jos padeda geriau suprasti psichiką ir elgesį.

Emocijas sudaro trys pagrindinės sąvybės:

Kyla klausymas, kaip šie trys dalykai susiderina. Į šiuos klausymus sunku atsakyti. Pradekime šį emocijų galvosūkį spręsti nuo atskirų sudedamųjų dalių – fiziologinių procesų, išraiškos ir sąmoningų išgyvenimų analizės.

Tuo metu galbūt išvengiama konflikto, tačiau poto krenta nuotaika, atsiranda apatija, sustingimas, o vėliau, buna, kad išsivysto depresija ar kitos psichinės ligos. Kad išmokti tinkamai reikšti jausmus, pirmiausia juos reikia labai gerai pažinti. Tai nelengva užduotis, juo labiau kad nei vaikystėje, nei vyresniajame amžiūje niekas to nemokė. Atvirkščiai, tik skatindavo užgniaužti daugybę jausmų. „Norėdami atsikratyti nepageidaujamų savo emocijų, turime... stengtis išoriškai reikšti kitas emocijas – tas, kurias norime ugdyti“ (Williamas Jamesas „Psichologijos pagrindai“,1890).Atpažinti savo jausmus padeda mintys ir ,,kūno kalba”. „Jūs galite daug pamatyti tiesiog žiūrėdami“ (Meškiukas Jogis).Bendrauti galima ir žodžiais, ir be jų (1,442). Bendraudami mes plačiai naudojame nežodinę kūno kalba. Išraiška ne tik perteikia emocijas, bet taip pat sustiprina išgyvenamas emocijas ir yra ženklas kūnui atitinkamai reaguoti (1,464).

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1740 žodžiai)
  • Jolanta
  • Žmogus negali gyventi be jausmų ir emocijų
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogus negali gyventi be jausmų ir emocijų. (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-negali-gyventi-be-jausmu-ir-emociju.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 15:14
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo